افتادگی سینه بعد از پروتز

افتادگی سینه بعد از پروتز

عمل پروتز سینه فقط مخصوص افرادی نیست که دارای سینه های کوچک هستند . چه بسا افرادی که بعد از زایمان و شیردهی دچار افتادگی سینه می شوند ، برای پروتز سینه اقدام می کنند و خواستار بازگشت سینه به شکل اولیه می باشند . برخی از خانم ها در مرحله رشد ، سینه به تکامل نمی رسد .

هر سایزی می توان برای پروتز انتخاب کرد ؟

سلیقه بیمار در انتخاب سایز پروتز دخیل است اما باید با توجه به شرایط بیمار و میزان تحمل بافت سینه در نظر گرفته می شود که این مورد با صلاحدید جراح تعیین می گردد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر مه سا هادی فر جراح زیبایی زنان شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به اینستاگرام مراجعه کنید.

انواع پروتز سینه بر اساس شکل

  1. پروتز آناتومیک : قسمت پایینی آن بزرگتر از قسمت بالایی آن می باشد . این نوع پروتز شکل طبیعی سینه می باشد . برخی از بیماران ترجیح می دهند از این پروتز استفاده کنند .
  2. پروتز راند : شکل این نوع پروتز گرد می باشد و قسمت بالا و پایین آن به یک اندازه می باشد . با این نوع پروتز بالای سینه شکل مدور آن حفظ می شود .

جنس پروتز سینه

اکثر پروتز هایی که امروزه استفاده می شود از جنس سیلکونی است و داخل آن از همین ماده تشکیل شده ات و قوام آن مانند سینه طبیعی است .

آیا پروتز سینه سرطان زاست ؟

همه پروتز های کنونی FDA oprot دارند بدان معنی که به تایید سازمان مدیریت غذا و داروی امریکا رسیده است . بحث های زیادی در این رابطه شده است و درنهایت به این نتیجه رسیده اند که هیچ شواهدی مبنی بر سرطان زا بودن و عامل ایجاد بیماری در پروتزها وجود ندارد .

افتادگی-سینه-بعد-از-پروتز

افتادگی-سینه-بعد-از-پروتز

ترکیدن پروتز سینه

از مزایای پروتز سیلکونی اینست که حتی اگر با چاقو بریده شوند مواد آن به بیرون نخواهد ریخت و قوام خود را حفظ می کنند . برخلاف تصور مردم این پروتزها نمی ترکند و مواد آن به بیرون تراوش نمی کند .

سن انجام پروتز سینه

انجام پروتز سینه از سن 18 سالگی بلامانع است البته افرادی که بیماری های مادرزادی دارند که شکل سینه های آنها غیرطبیعی است ، در سنین پایین از افزایش دهنده بافت برای پرکردن حجم سینه استفاد می شود تا در هم سنهای خود دچار سرخوردگی نشود . و بعد از اینکه به سن مناسب رسید و سینه به تکامل رسید افزایش دهنده ها خارج شده و پروتز سینه به صورت دائمی قرار می گیرد .

پروتز سینه در کجا قرار می گیرد ؟

پروتز هایی که در زیر عضلات سینه قرار می گیرد عوارض کمتری دارند البته با نظر بیمار نیز می تواند در زیر بافت پستان و روی عضله نیز استفاده کرد .

بعد از پروز سینه می توان بچه دار شد ؟

باید گفت بیش از نیمی از متقاضیان این جراحی قبل از زمان بچه دار شدن است و تاثیری بر شیردهی ندارد .

پروتز سینه مشکلاتی در ماموگرافی ایجاد می کند ؟

در حقیقت پروتز سینه نتایج ماموگرافی را تحت تاثیر قرار می دهد و می توان از ام آر آی و رادیولوژی جایگزینی برای ماموگرافی استفاده کرد . البته پروتزی که در پشت عضله سینه قرار می گیرد احتمال تداخل در ماموگرافی را کاهش می دهد .

آیا پروتز سینه درد دارد ؟

میزان درد بعد از پروتز سینه  در همه افراد یکسان نیست . برخی از افراد تا دو روز و برخی تا 2 هفته درد دارند . ولی به طور میانگین یک تا دو فته بعد از جراحی افراد می توانند به زندگی عادی خود برگردند.

افتادگی سینه بعد از پروتز

پروتز سینه باید متناسب با بافت سینه قرار داده شود در صورتی که بیمار پروتزی با سایز بزرگتر انتخاب کند بعد از جراحی به تدریج دچار افتادگی خواهد شد .

پاسخ

دو × 4 =

Call Now Button