افراد  مناسب پروتز سینه

افراد  مناسب پروتز سینه

اندازه سینه در طول عمر تغییرات زیادی می کند و برای انجام این عمل زیبایی اقدامات زیادی مانند بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه ، لیفت سینه انجام می شود.

در جراحی بزرگ کردن سینه از دو روش استفاده می شود:

  • تزریق چربی
  • استفاده از پروتز

در روش تزریق چربی، از نواحی مختلف بدن که دارای چربی زیادی می باشد براشته می شود و سپس چربی آماده شده در زیر بافت چربی و پوست سینه تزریق می شود که معمولا نتایج خوب و زیبایی را به همراه دارد ولی نیاز به مراقبت های طولانی مدت دارد.

روش پروتز سینه شایع ترین روش می باشد که کاملا بدون زیان اند. این پروتزها متناسب با وضعیت بیمار مجاورت بافت پستان یادر زیرعضله سینه قرار می گیرند. در هر بیماری با توجه به شرایط و شکل سینه ای که او دارد، پزشک سعی می کند بهترین شکل، پروتز و قوام را برای بیمار انتخاب کند.

افراد -مناسب-پروتز-سینه

افراد -مناسب-پروتز-سینه

قرینه سازی سینه با پروتز 

با گذاشتن سایزهای مختلف پروتز می توان اینکار را انجام داد. ولی گاهی اوقات این عمل کارایی لازم را ندارد و باید از روش های دیگری در کنار آن مانند تزریق چربی یا لیفت سینه استفاده کرد تا به این قرینگی کمک کند. برش هایی که برای تزریق پروتز روی سینه انجام می شود شامل:

برش دور سینه و برش زیر سینه

معمولا برش دورسینه برای کسانی که هم سینه آنها کوچک است و هم به دلیل حاملگی و شیردهی پوست آن شل شده، استفاده می شود.

برش زیرسینه معمولا در دختران جوانتر که سینه های کوچکی دارند، استفاده می شود.

کاندیدهای مناسب برای پروتز سینه

  • کسانی که از ابتدا بافت سینه آنها به اندازه کافی خوب رشد نکرده است و سینه های کوچکی دارند یا اینکه پس از بارداری، زایمان و بچه دار شدن حجم زیادی از سینه خود را از دست می دهند و دچار شلی بافت سینه خود می شوند
  • کسانی که به علت رژیم های غذایی و کاهش وزن را تجربه کرده اند و حجم زیادی از بافت سینه خود را از دست داده اند یا اینکه هر دو سینه آنها قرینگی لازم را ندارد یا به هر علتی شخص از شکل اندازه و سایز سینه خود راضی نباشد.
در هر بیماری با توجه به شرایط و شکل سینه ای که او دارد، پزشک سعی می کند بهترین شکل، پروتز و قوام را برای بیمار انتخاب کند.برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر مه سا هادی فر جراح زیبایی زنان شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

باورهای غلط پروتز سینه

  • پروتز چه در زیر عضله و چه در زیر بافت سینه با بافت سینه هیچ ارتباطی ندارد و بافت سینه دستکاری نخواهد شد و به همین علت همان قابلیتی که بافت سینه قبل از گذاشتن پروتز برای شیردهی داشته بعد از پروتز سینه هم خواهد داشت و هیچ منعی ندارد.
  • این پروتزها به تعویض نیاز ندارند .
  • هیچ برشی روی مجاری شیری و پستان ایجاد نمی شود بنابراین هیچ ارتباطی با شیردهی ندارد.
  • پروتزها نسبت به شدت نور آفتاب حساس می باشند، هرچه نور آفتاب بیشتر باشد احتمال آسیب به پروتز سینه بیشتر می باشد. همچنین کسانی که عمل پروتز سینه انجام داده اند استفاده از سولاریوم می تواند باعث بروز خطر در آنها شود.
  • شدت درد بستگی به نوع عمل جراحی ندارد و فقط بستگی به آستانه درد و تحمل فرد دارد. ممکن است برخی افراد آستانه درد بالاتری دارند و شدت درد در آنها کمتر است و بالعکس.
  • هیچ نوع ارتباطی بین سرطان با پروتز سینه وجود ندارد.

مطالب مرتبط با این مقاله :

انواع پروتز سینه 

ورم بعد از پروتز سینه 

پروتز سینه و شیردهی 

تاریخ انقضا پروتز سینه 

پروتز سینه و سرطان 

پاسخ

پنج × 5 =

Call Now Button