انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پروتز سینه فرایند بزرگ کردن و پرکردن سینه می­باشد.البته متقاضیان برای مقاصد ترمیمی از این عمل جراحی استفاده می­کنند.این نوع جراحی امروزه در میان بانوان بسیار پرطرفدار است و انجام این نوع جراحی فرم بسیار زیبایی را به شکل ظاهری سینه داده که چالش های مربوط به خانم ها را در حد بالایی برطرف کرده حتی در مسائل زناشویی انها نیز موثر بوده است.

انواع-پروتز-سینه

انواع-پروتز-سینه

انواع پروتز سینه

پروتز سینه بر اساس جنس و مواد پرکننده، اندازه، شکل و میزان برجستگی و سطح آن انواع مختلفی دارد که از لحاظ ماده پرکننده به دو دسته زیرتقسیم می شود:

پروتز های سالینی( آب نمکی)

 • محتوای پروتزهای سالینی از آب نمک استریل شده می باشد.
 • این نوع از پروتز نسبت به پروتزهای سیلیکونی به دلیل اینکه از جدار غیر قابل نفوذ برخوردار می باشد، سفت تر است.
 • این پروتز شکل طبیعی سینه تغییر را تغییر داده وظاهر آن را به دلیل بزرگ و حجیم کردن مصنوعی می کند.
 • برای قرار گیری این نوع از پروتز در بافت سینه به برش کوچکتری نیاز است.
 • استفاده از این پروتز برای خانم­ها با سن بالای 18 سال مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) است.
 • در صورت پارگی جداره برخلاف پروتز سیلیکونی خالی می شود و مایع موجود در آنها پس از فرایندی جذب بدن می گردد.
 • از لحاظ هزینه پروتزهای سالینی ارزانتر از پروتز های سیلیکونی می باشد.

 پروتز های سیلیکونی

 • محتوای پروتزهای سیلیکونی با ژل سیلیکون می باشد.
 • این پروتز سیلیکونی به شکل طبیعی سینه نزدیک تر است.
 • برای قرار گیری این نوع از پروتز در بافت سینه به برش بزرگتری نیاز است.
 • نسبت به پروتزهای گرانتر می باشد.
 • به دلیل اینکه در صورت پارگی پروتز خالی نمی شود، متقاضی خواهان استفاده از این عمل زیبایی باید در فواصل منظم به‌وسیله جراح مربوطه ویزیت شود تا از عملکرد مناسب و سالم بودن آن مطمئن باشد.
 • استفاده از این پروتز برای خانم­ها با سن بالای 22 سال مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) است.
 • انواع پروتز سیلیکونی به دودسته گرد و قطره اشکی است که متقاضیانی که می خواهند سینه ی آنها به شکل کاملا طبیعی باشد از نوع قطره اشکی استفاده می کنند و شکل نوع گرد به صورت نیم کره می باشد.

انواع سایز پروتز سینه

قبل از انجام پروتز سینه باید انتظارات خود را از جراحی مشخص کنید . میزان بزرگ بودن اندازه سینه ها و تناسب آن با اندام های بدن از جمله مواردی است که افراد از نتیجه عمل دارند. باید این انتظارات با جراح در میان گذاشته شود . پزشک به معاینه و بررسی سینه بیمار می پردازد و در صورتی که شرایط لازم برای جراحی را داشته باشد درمورد نحوه عمل و  سایز پروتز سینه با او صحبت می کند. بهتر است فرد در جلسه مشاوره عکسی از سینه مورد نظر داشته باشد تا به پزشک نشان دهد.

انتخاب سایز پروتز سینه

انتخاب سایز پروتز سینه برای پر حجم کردن و بزرگ کردن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد ذیل می باشد :

 1. شرایط سینه

برای بزرگ کردن سینه باید به اندازه آن و میزان بافتهای سینه توجه داشت . در صورتی که بافتها در این قسمت دارای کیفیت مطلوبی نباشد یا دارای حجم مناسبی نباشد انتخاب سایز بزرگ برای پروتز امکان پذیر نیست .

 1. اندازه سینه

پروتزهای موجود دارای اندازه های مختلفی می باشد باید به گونه ای انتخاب شود که متناسب با پهنا و قاعده سینه باشد که پزشک با توجه به این فاکتور می تواند جراحی را انجام دهد.

3.سبک زندگی

انتخاب سایز پروتز سینه به شیوه زندگی فرد بستگی دارد . فردی که به دنبال زیبایی موقت می باشد از پروتز های بزرگ بدون توجه به داشتن هماهنگی با سایر اعضای بدن استفاده می کند. فرد بعد از گذشت چند سال از جراحی به دلیل وزن زیاد پروتزها دچار درد در ناحیه شانه و کمر می شود و  به تدریج فرد دچارافتادگی سینه و پروتز می شود .

 1. تناسب و هماهنگی

یکی از معیارهایی که در انتخاب سایز پروتز موثر می باشد میزان هماهنگی اندازه سینه با دیگر اندام بدن می باشد . بزرگی بیش از حد سینه بدون در نظر گرفتن این هماهنگی تاثیرمعکوس بر زیبایی دارد. همچنین باید به تقارن در دو طرف سینه توجه داشت که به دقت و تبحر جراح بستگی دارد . معمولا برای خانمی که دارای وزن نرمال با قد 160 الی 170 دارد از پروتزهایی با سایز بیش از 300 سی سی استفاده می شود.

انواع-پروتز-سینه

انواع-پروتز-سینه

پروتز سینه و شیردهی

یکی از نگرانی های خانم ها اینست که پروتز سینه تداخلی با شیردهی دارد یا نه ؟ از آنجائیکه بارداری یکی از اتفاقات مهم در زندگی زنان می باشداحتمال بروز هر گونه خللی در آن باعث نگرانی می شود. زنانی که دارای سینه های کوچک می باشند برای پروتز سینه اقدام می کنند . افرادی که قصد باردار شدن در آینده را دارند، باید حتما قبل از انجام پروتز سینه با پزشک جراح زنان مشورت کنند . پزشک در ابتدا به بررسی سینه بیمار پرداخته و با توجه به شرایط فرد تصمیم به انجام جراحی می دهد. در صورتی که فرد دارای شرایط لازم برای جراحی باشد ، برش هایی که در روی سینه زده می شود در این جلسه علامت گذاری می شود . برش ها باید به گونه ای باشد که مجاری شیر دهی مسدود نشود . طبق گزارشات به دست آمده افرادی که پروتز سینه انجام داده اند خللی در بارداری و شیردهی ایجاد نشده است .

زمان شیردهی بعد از پروتز سینه

بعد از بهبودی کامل محل زخم در جراحی پروتز سینه امکان بارداری و شیردهی بلامانع می باشد اما طبق نظر پزشک متخصص بهترین زمان برای بارداری و شیردهی یکسال بعد از گذشت جراحی می باشد .

شیر دادن با سینه پروتز شده

برای بسیاری از افراد سوال پیش می آید که آیا شیردادن با سینه پروتز شده باعث ترکیدن پروتز نمی شود؟در پاسخ به این سوال باید گفت این موضوع بستگی به نوع برش و نحوه قرار گیری پروتز توسط جراح دارد . برش باید در زیر دیواره عضلان قفسه سینه باید زده شود به نحوی که آسیبی به هاله دور سینه نزند . همچنین در حین جراحی نباید فشار زیادی بر روی غدد شیرساز وارد شود زیرا باعث اختلال در تولید شیر توسط غدد در سینه می شود . به همین جهت باید در انتخاب جراح خود دقت کافی را داشته باشید . برای اطلاع از بهترین جراح پروتز سینه روی ادامه مطلب کلیک کنید .

شیردادن با سینه پروتز شده عوارضی برای نوزاد دارد ؟

طبق تصور بیشتر افراد شیردادن با سینه پروتز شده باعث می شود محتوای پروتز از این طریق به نوزاد  منتقل شود . این تصور کاملا اشتباه می باشد . حتی یک مورد در این صورت گزارش نشده است . موادی که در پروتز سینه استفاده می شود نیز مضر نمی باشد . برای دیدن نمونه کارهای پروتز سینه زنان به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

قیمت پروتز سینه

قیمت پروتز سینه به عواملی از جمله نوع پروتز ، هزینه تجهیزات اتاق عمل ، مواد بیهوشی و دستمزد جراح زنان بستگی دارد . برای اطلاع از قیمت دقیق هر نوع پروتز روی ادامه مطلب کلیک کنید .

بهترین دکتر پروتز سینه

قبل از انجام عمل پروتز سینه فرد به دنبال بهترین دکترپروتز سینه می باشد . پزشک خوب در ابتدا با بیمار طی جلسه ای درباره انتظارات او از جراحی سوالاتی را می پرسد . سپس به بررسی سینه می پردازد و در صورتی که شرایط لازم برای این جراحی را داشته باشد مراحلی به شرح ذیل را انجام می دهد :

 1. پزشک اطلاعاتی به بیمار ارائه می دهد و برای جراحی رضایت نامه کتبی را از او دریافت می کند.
 2. بافت سینه بیمار قبل از جراحی به دقت بررسی می شود . در این بررسی سایز سینه و پروتزی که در سینه قرار می گیرد به دقت در نظر گرفته می شود . باید توجه داشت انتخاب سایز درخواستی بیمار به نوع بافت سینه او بستگی دارد . در صورتی که این شرایط را نداشته باشد پزشک درباره اندازه نهایی به او توضیحاتی را می دهد .
 3. پزشک روش جراحی پروتز سینه را به بیمار توضیح می دهد.
 4. پزشک مراقبت های بعد از عمل را به بیمار آموزش می دهد.

این جلسه مشاوره قبل از جراحی ضروری می باشد زیرا تحقیقات نشان داده است که در مواردی که جراح و بیمار قبل از عمل باهم مشارکت داشته و به توفقاتی می رسند ، نتیجه جراحی موفقیت آمیز بوده است .

انواع-پروتز-سینه

انواع-پروتز-سینه

سرطان و پروتز سینه

برخی از افراد بر این تصور هستند که پروتز سینه باعث نقض در سیستم ایمنی بدن شده و در نتیجه امکان ابتلا به سرطان سینه وجود دارد . این تصور اشتباه است . زیرا پروتز هیچ اختلالی در بدن ایجاد نمی کند . تا الان نیز برای اثبات این مطلب موردی گزارش نشده است .

حمام بعد از پروتز سینه

بعد از پروتز سینه استحمام بلامانع می باشد البته باید توجه داشت که در این مورد با پزشک خود مشورت کنید. برای برنز کردن پوست با سولاریوم باید چند ماه بعد از عمل صبر کرد در غیر اینصورت پروتز در اثر حرارات سولاریوم نرم تر می شود که فرد احساس می کند .

آمادگی برای پروتز سینه

برای بهبود نتایج پروتز سینه فرد باید اقداماتی برای آمادگی انجام دهد که در چند هفته پیش از جراحی می باشد .این مراقبتها به شرح ذیل می باشد :

 • مصرف داروهای آسپرین و ویتامین E 2 هفته پیش از جراحی قطع شود.
 • در صورتی که دچار علائمی مانند تب و سرفه شدید که نشان از بیماری سرماخوردگی می باشد حتما با پزشک خود درمیان بگذارید . جراح ممکن است عمل شما را تا زمان بهبودی کامل به تاخیر بیاندازد.
 • 4 هفته پیش از عمل از کشیدن سیگار و دخانیات خودداری کنید. زیرا تاثیر منفی در مواد بیهوشی گذاشته و نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • در روز عمل حتما فردی به عنوان همراه داشته باشید .
 • انجام آزمایشات ضروری پیش از عمل با توجه به تجویز پزشک

اقدامات لازم شب قبل از پروتز سینه

 • باید 8 ساعت پیش از جراحی ناشتا باشید و چیزی نخورید .
 • بعد از عمل ژله و سوپ و آبمیوه بخورید.
 • شب پیش از جراحی حتما به حمام بروید زیرا امکان استحمام بعد از عمل تا چند روز وجود ندارد.
 • شب پیش از عمل باید تحت معاینه متخصص بیهوشی قرار بگیرید تا از نظر حساسیت مورد بررسی قرار بگیرید .

مراقبتهای در روز پروتز سینه

 • روز جراحی خانم ها از هیچ لوازمی آرایشی برای صورت و ناخن ها استفاده نشود.
 • خارج کردن هر گونه زیورآلات نظیر ساعت ، النگو و…
 • روز جراحی از خوشبو کننده دهان و آدامس استفاده نکنید.
 • در روز عمل همه مدارک خود شامل جواب آزمایشات ، دفترچه بیمه و سایر مدارک پزشکی را همراه داشته باشید .
 • حتما در ماشین خود پتو و بالش بگذارید .
 • از پوشیدن لباسهای تنگ و جلوبسته در روز جراحی خودداری کنید و لباسهای گشاد و دکمه دار بپوشید.

بهترین دکتر پروتز سینه

بهترین دکتر پروتز سینه باید دارای مشخصاتی به شرح ذیل باشد:

 • قبل از جراحی جلسه ای مشاوره با فرد متقاضی پروتز سینه دارد . در این جلسه درباره معایب و مزایای این جراحی و مراقبت های لازم بعد از عمل اطلاعاتی به بیمار می دهد.
 • به بررسی دقیق سینه ها می پردازد و در صورتی که فرد دارای شرایط لازم برای عمل نمی باشد او را در جریان می گذارد .
 • از بهترین مارک پروتز سینه برای عمل استفاده می کند.
 • قبل از جراحی مناطقی که باید برش داده شود اندازه گیری کرده و نشانه گذاری می شود.

 

برخی از خدمات دکتر مه سا هادی فر

جراحی زیبایی زنان

پروتز سینه

لابیاپلاستی

با تشکر، مدیریت سایت دکتر هادی فر

راههای ارتباطی :

٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢

09105898005

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

پاسخ

7 + نوزده =

Call Now Button