ترمیم سینه بعد از سرطان سینه

ترمیم سینه بعد از سرطان سینه

سرطان سینه که یکی از شایع ترین سرطان بین بانوان به شمار می آید، و سالانه از 8 نفر از بانوان 1 نفر ممکن است به ان مبتلا شوند. یکی از روش های درمانی آن تخلیه پستان است. در این صورت بانوان به شدت دچار کاهش اعتماد بنفس، کاهش امید به زندگی و … می شوند. اما برای رفع این مشکل چه می توان کرد ؟ زمان مناسب ترمیم سینه بعد از سرطان سینه چگونه تعیین می شود؟

ترمیم سینه بعد از سرطان سینه

ترمیم سینه بعد از سرطان سینه

ترمیم سینه بعد از سرطان سینه

رایج ترین راه برای ترمیم سینه بعد از سرطان سینه، استفاده از پروتز های سیلیکونی می باشد . این روش به راحتی باعث بازگشت فرم سینه هایی که به علت بیماری تخلیه شده اند می شود.

آیا پروتز تنها راه بازسازی سینه است ؟

خیر، روش های دیگری نیز برای بازسازی سینه وجود دارد. یکی از این روش ها، استفاده از نسج خود بیمار است که می توان توسط آن بافت آسیب دیده را به طور کامل ترمیم نمود.

در طی این روش جراح سینه می توان با توجه به پوست و چربی خود بیمار که از قسمت پهلو و یا شکم آن تهیه می کند به بازسازی سینه کمک نماید.

آیا در یک جلسه می توان ترمیم پستان را انجام داد ؟

اگر پزشک زمان ترمیم شما را مناسب بداند، می تواند توسط پروتز سینه و یا نسج سینه اقدام به ترمیم سینه نمایید .

آیا بانوانی که سال ها از عمل جراحی سرطان سینه آنها گذشته است، می توانند بازسازی پستان را انجام دهند ؟

بله، این روش جراحی برای آن دسته از بانوان که سال ها از عمل جراحی سرطان سینه آن ها گذشته است نیز قابل انجام می باشد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر مه سا هادی فر جراح زیبایی زنان به نشانی تهران – سعادت آباد – بالاتر از میدان کاج – خیابان نهم – پلاک 1 – ساختمان کاج – طبقه 2 – واحد 10مراجعه کنید یا آدرس اینستاگرام مراجعه کنید یا با شماره های 22134997- 22134934 تماس بگیرید

آیا فقط در زمان سرطان سینه ، نیاز به برداشتن سینه و ترمیم آن است ؟

خیر، طبق تحقیقات گسترده ای که انجام شده است، برخی افراد که احتمال ابتلا به سرطان سینه آن ها بسیار زیاد است به منظور پیشگری از این موضوع می توانند سینه های خود را تخلیه کرده و از پروتز های سینه استفاده کنند.

انواع روش های بازسازی پستان بعد از سرطان سینه

اصولا ترمیم سینه بعد از سرطان سینه به دو روش کلی قابل انجام است :

ترمیم با استفاده از جراحی پروتز سینه

ترمیم با فلاپ بافتی

بهترین زمان ترمیم سینه چه زمانی است؟

باتوجه به میزان گسترش سرطان، نیاز به استفاده از درمان های اضافه و … می توان زمان مناسب پروتز سینه را تعیین نمود . تمامی این موارد توسط یک جراح قابل بررسی می باشد.

پاسخ

3 × پنج =

Call Now Button