ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

طی انجام زایمان طبیعی بافت واژن دست خوش تغییراتی می شود. اما از آنجایی که ناحیه تناسلی حالت کشسانی دارد، در صورتی که میزان آسیب زیاد نباشد به طور خود به خود بهبود می یابد ولی گاهی اوقات این میزان به قدری زیاد است که با گذشت چند مدت ترمیم نمی شود، که در این زمان نیاز به انجام اعمال جراحی زیبایی می باشد.

ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

مشکلات جسمی ناشی از زایمان طبیعی

یک زن پس از تولد فرزند متوجه تغییرات قابل توجهی در بدن خود خواهد شد. بسیاری از آنها مشکلات جسمی مربوط به عضلات کف لگن را تجربه می کنند، یعنی عضلات اندام های لگن (رحم، مهبل، روده و مثانه) منقبض و منبسط می شود.

واژن همانند یک تونل عضلانی است. با افزایش سن، این ماهیچه ها ضعیف می شوند. این امر اغلب از طریق زایمان طبیعی بدتر می شود، زیرا کف لگن کشیده شده و اجازه می دهد کودک از رحم خارج شود. به همین ترتیب، بسیاری از زنان به دلیل ضعف عضلات کف لگن، پس از زایمان دچار مشکل خواهند شد.

_تغییراتی که پس از زایمان متوجه زنان می شود:

o سنگینی یا احساس کشیدن در واژن
o درد در مهبل یا پرینه که همچنین می تواند در حین مقاربت جنسی درد همراه باشد
o تغییر در ظاهر یک یا هر دو لب (لبهای اطراف واژن)
o بی اختیاری مدفوع

روش های ترمیم ناحیه تناسلی بعد از زایمان طبیعی

راه هایی زیادی برای تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی وجود دارد، از جمله: پرینورافی، واژینوپلاستی، تنگ کردن واژن با نخ و … که در ادامه به برخی از این روش های ترمیم ناحیه تناسلی می پردازیم.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یکی از اعمال زیبایی زنان به شمار می رود، که باعث جوانسازی واژن می گردد. شرایطی که در آن مهبل (کانال تولد) باریک تر و کوتاه تر می شود و پوشش واژن نیز ممکن است نازک تر، خشک تر و حاوی بافت اسکار شود. این شرایط می تواند باعث درد هنگام مقاربت جنسی یا معاینه لگن شود. تنگی واژن غالباً توسط پرتودرمانی به لگن یا برخی از انواع جراحی ها ایجاد می شود.

واژینوپلاستی

یکی از روش های تنگ کردن واژن، جراحی واژینوپلاستی است. واژینوپلاستی در واقع به منظور سفت شدن و رفع پیری ناحیه تناسلی انجام می شود و حتی در مواردی می تواند حساسیت را بهبود بخشد. بافت ناحیه تناسلی حالت کشسانی دارد و در مواقعی که میزان آسیب به بافت زیاد باشد، بافت واژن به خودی خود بهبود نمی یابد و می بایست تا جراحی صورت گیرد.

میل جنسی و ارگاسم یک موضوع بسیار مهم و پیچیده است که علاوه بر مسائل عاطفی و بین فردی به سلامت و وضعیت تناسلی فرد هم مربوط می باشد. گاهی اوقات حساسیت جنسی به طور خودکار منجر به لذت بیشتر که نمی شود و در مواردی می تواند منجر به بروز درد شود. لذا در صورت داشتن چنین مشکلاتی بهتر است با یک جراح زیبایی زنان در این زمینه مشورت نمایید.

پرینورافی

عمل پرینورافی به منظور پارگی جداره واژن یا پرینه که در اثر زایمان طبیعی ایجاد می شود. پرینورافی یکی از روش های ترمیم واژن پس از زایمان طبیعی به شمار می آید. با انجام این روش، بافت ها و عضلاتی که در اثر زایمان طبیعی تخریب شده اند، بازسازی می شوند و واژن ترمیم می یابد.

نکته : ترمیم به وسیله انجام عمل پرینورافی همزمان با عمل واژینوپلاستی نیز می تواند انجام شود. البته که یک عمل جداگانه است اما با توجه به مهارت جراح زیبایی زنان می تواند به طور همزمان انجام شود.

انجام پرینورافی مزایای بسیاری دارد اما از مزایای این روش کوتاه بودن دوران نقاهت می باشد و از دیگر مزیت های آن احساس درد کمتر است. پرینورافی برای افرادی که مشکلات مادرزادی و ژنتیکی دارند و همچنین افرادی که سابقه زایمان طبیعی دارند مناسب می باشد.

دکتر مه سا هادی فر جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره های 22134997 – 22134934 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مه سا هادی فر مراجعه نمایید.

زمان مناسب ترمیم واژن پس از زایمان

بهترین و مناسبترین زمان ترمیم واژن پس از زایمان شش ماه می باشد. در این فاصله زمانی بهتر است فرد چکاپ های دوره ای و مراجعه به متخصص زنان و زایمان را فراموش نکند و به توصیه های آنان گوش فرا دهند تا ناحیه تناسلی در این فاصله زمانی به حالت اولیه خود بازگردد.

هزینه ترمیم واژن پس از زایمان طبیعی

هزینه ترمیم واژن پس از زایمان طبیعی براساس شرایطی محاسبه می گردد و به هیچ عنوان بدون معاینه نمی توان هزینه را مشخص نمود. به طور معمول هزینه جراحی زیبایی زنان براساس روش جراحی، کلینیک و یا بیمارستان، هزینه مواد بیهوشی و یا بی حسی موضعی و … تعیین می گردد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ترمیم واژن پس از زایمان طبیعی به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

قبل از انجام جراحی واژن به منظور ترمیم و یا تنگ کردن، از متخصصین این حوزه در خصوص این عمل و تبعات آن، مشاوره دریافت کنید، تا ابهامات در مورد چگونگی و مزایا و معایب این عمل برطرف شود. البته توجه داشته باشید که نتایج اعمال جراحی به طور مطلق قابل پیش بینی نخواهد بود. اما بهتر است برای پیشگیری از بروز عوارض ناشی از جراحی به یک جراح زیبایی زنان خبره در این زمینه مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

یک + شش =

Call Now Button