تزریق چربی سینه

تزریق چربی سینه

بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی در امریکا است.  بسیاری از زنان تمایل به بزرگ کردن سینه بدون جراحی دارند. زیرا عمل های جراحی خطرات و عوارض خاص خود را دارد و وجود مواد خارجی و یا پروتز ها در سینه کمی آزار دهنده است. برای افرادی که به دنبال روش های بدون جراحی و بی خطر هستند تزریق چربی مناسب ترین راه است. اصطلاحا به این روش پیوند چربی گفته می شود.

چه افرادی برای تزریق چربی به سینه مناسب هستند ؟

این روش زیبایی بدون جراحی مناسب برای تمامی زنان به ویژه افرادی که سرطان سینه داشته اند و مجبور به برداشته شدن بخشی از سینه و یا تمام سینه شده اند موثر است و کمک به ترمیم سینه این گونه افراد می کند. همانند دیگر روش های جراحی افراد باید انتظارات واقع بینانه از نتایج حاصل از عمل جراحی تزریق چربی به سینه داشته باشند.خانم هایی که دارای سینه کوچک یا بدشکل می باشند با روش تزریق چربی به فرم دلخواه در سینه هایشان می رسند. برای اعمال این تغییرات باید به جراح زیبایی زنان مراجعه کرد.

تزریق-چربی-سینه

تزریق-چربی-سینه

مزایایی تزریق چربی سینه

1. بزرگ و خوش فرم کردن سینه ها
2. قرینه کردن سینه های نامتقارن
3. به دلیل استفاده از چربی خود بدن امکان پس زدن بدن وجود ندارد . در صورتی که در گذاشتن سیلکون و ژل در سینه بدن به جسم خارجی واکنش نشان داده و امکان پس زدن وجود دارد.
4. دائمی بودن تغییر اعمالی بر روی شکل سینه
5. طبیعی بودن شکل سینه

قبل از تزریق چربی به سینه به نکات ذیل توجه فرمایید:
1. انتظارات معقولی از تزریق چربی برای برجسته و بزرگ کردن سینه داشته باشید.
2. دارار بودن از سلامت کامل جسمی
3. از میزان حجم چربی کافی برخوردار باشید.
4. برای افرادی که در اثر سرطان سینه مجبور به برداشتن سینه می باشند با تزریق چربی می توانند بافت های سینه را مجددا بازسازی کرد.

نحوه تزریق چربی به سینه

برای این کار ابتدا لازم است عمل لیپوماتیک در نواحی که دارای ازدیاد چربی می باشد انجام شود. طی این عمل چربی هایی از نواحی مانند شکم، ران یا باسن برداشته می شود. بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود در محفظه ای نگهداری می شود. فرد را تحت بی حسی موضعی قرار می دهند و سپس برش های کوچکی در زیر سینه زده می شود و این بافتهای استخراجی از نواحی بدن به سینه تزریق می شود. دوره بهبودی بعد از جراحی کوتاه بوده و فرد بعد از چند روز می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد. نکته قابل توجه اینست که استفاده از برخی روش های لیپوساکشن برای خروج چربی از بدن به بافت های چربی آسیب وارد کرده و قابل استفاده در سینه نمی باشد. برای این کار بهتر است به جراح متخصص و مجرب و متبحر مراجعه کرد تا این عمل به درستی انجام شود.

موارد استفاده چربی

تزریق چربی هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی دارد. و از چربی برای پروتز، ترمیم و همچنین جوانسازی استفاده می شود. از جمله این موارد:

 • تزریق چربی به صورت ( لب، چانه، گونه )
 • تزریق چربی به سینه
 • تزریق چربی به گردن
 • تزریق چربی به دست
 • تزریق چربی به باسن

کاربرد تزریق چربی به سینه

 • مناسب برای تمامی افراد
 • ماندگاری بالا و با دوام
 • دوره ریکاوری و نقاهت کوتاه مدت
 • عدم ایجاد حساسیت
 • طبیعی بودن
 برای افرادی که به دنبال روش های بدون جراحی و بی خطر هستند تزریق چربی به سینه مناسب ترین راه است. . دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان با همکاری جراح پلاستیک این عمل را بدون کمترین عوارض انجام می دهد . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

نحوه انجام تزریق چربی به سینه

چربی از یکی از اعضای بدن فرد مانند باسن، ران ها و یا شکم برداشته می شود. سپس محل مورد نظر برای برداشت چربی استریل و آماده می گردد. باید در طی برداشت چربی از بدن فرد مراقب بود تا آسیبی به بافت زنده چربی زده نشود در صورت آسیب رسیدن به بافت چربی امکان استفاده از چربی خارج شده از بدن برای پیوند و یا تزریق چربی از بین می رود.

بعد از خارج کردن میزان چربی مورد نظر از بدن فرد مرحله تصفیه و آماده سازی انجام می شود. در صورت اضافه ماندن چربی آماده شده مقدار اضافی در یخچال توسط خود فرد نگهداری می شود تا در صورت لزوم در مرحله بعد تزریق انجام شود.

پس از آماده سازی چند حفره بر روی سینه فرد ایجاد می شود که بسیار کوچک هستند و برای برخی بیماران استفاده از بی حسی موضعی ضروری است. فرآیند تزریق چربی به بیمار هر چند یک روش بی خطر و ساده برای بیمار است ولی باید تحت نظر متخصص صورت گیرد.

شایان ذکر است، در جراحی تزریق چربی به سینه میزان موفقیت و ماندگاری هر چه بیشتر بستگی به نوع تکنیک استفاده شده و رعایت اصول علمی است. به همین دلیل به جراحان متخصص حاذق و مجرب مراجعه نمایید و اعتماد کردن به هر فرد بی تجربه و نا کارآمد عواقب و مشکلات خاص خود را در پی دارد.

تزریق-چربی-سینه

تزریق-چربی-سینه

عوارض جانبی تزریق چربی به سینه

پس از انجام جراحی بیمار با ظاهری متفاوت روبرو می شود. در این حالت شاید بیمار احساس پر شدن و تورم در ناحیه سینه خود داشته باشد و ناحیه ای که چربی خارج شده است کمی دردناک و کبود شود. در صورت مواجه شدن با این علائم بیمار می تواند با استفاده از کمپرس سرد بر روی این نواحی این علائم موقتی را کاهش دهد. در صورت وجود سلول های سرطانی امکان فعال کردن این سلول ها وجود دارد پس در این صورت قبل از انجام این نوع جراحی بررسی های لازم و مشورت با پزشک متخصص را فراموش نکنید.

تعداد جلسات تزریق چربی به سینه

جراح برای انجام این جراحی میزان بیشتری از چربی را در ابتدا تزریق می کند. به طور معمول چهل تا پنجاه درصد از چربی تزریق شده به بدن جذب می شود. به همین دلیل، ممکن است نیاز به تعداد جلسات متعدد داشته باشد تا نتایج مطلوب تری بدست آید. با از بین رفتن ورم و قرار گرفتن چربی ها در موقعیت و ناحیه جدید نتیجه نهایی از جراحی ظاهر می شود.

 معایب تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن سینه به روش بدون جراحی تزریق چربی در مقایسه با پروتز سینه دارای یکسری  مزایا و معایب است از جمله:

تزریق چربی با استفاده از چربی بدن خود فرد است و همین امر سبب می شود تا حساسیت و واکنش های در بدن وجود نداشته باشد. چربی تزریق شده به بافت سینه با گذر زمان سفت نمی شود. بافت چربی تزریق شده به سینه ممکن نیست سوراخ و یا خالی شود. تزریق چربی به سینه شکلی طبیعی به سینه می بخشد.

در پروتز سینه می توان تغییرات چشم گیری را ایجاد کرد در صورتی که در تزریق چربی اندازه سینه متناسب با بالا تنه فرد است و نهایتا به میزان یک کاپ می توان آن را بزرگ کرد. پروتز سینه حدودا هر ده سال یکبار باید تعویض شود و در صورتی که در برخی افراد پروتز سینه موج دار و بد فرم می شود و غیر طبیعی است. در روش پروتز سینه اختلالی در نتیجه ماموگرافی ایجاد نمی کند و دوره نقاهت طولانی تر دارد و جای اسکار و برش بیشتر است.

ماندگاری تزریق چربی به سینه

میزان ماندگاری چربی در بدن افراد متفاوت است. طبق تحقیقات انجام شده در صورتی که سلول های چربی بیشتر از سه ماه در ناحیه تزریق شده باقی بمانند، ماندگاری چربی تزریق شده دائمی است.

هزینه تزریق چربی به سینه

قیمت تزریق چربی مطابق با تعرفه ی نظام پزشکی و وابسته به میزان چربی تزریق شده نیز می باشد.

عوارض احتمالی بعد از تزریق چربی سینه

بعد از هر عملی فرد به عوارض جانبی دچار می شود که با نگهداری درست موقتی بوده و به سرعت بهبودی حاصل می شود .بعد از تزریق چربی به سینه فرد در ناحیه تزریق شده احساس درد می کند. همچنین این ناحیه کبود شده و فرد احساس ورم شدید در ناحیه عمل شده حس می کند . برای تسکین و بهبودی آن می توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد.

مقالات مرتبط با این مطلب:پ

پروتز سینه

تزریق چربی به واژن 

لیفت سینه

با تشکر، مدیریت سایت دکتر هادی فر

2 thoughts on “تزریق چربی سینه

 1. Mari - می 30, 2018 در 8:37 ق.ظ

  ممکنه پس از تزریق پستی و بلندی یا ناهمواری روی پوست سینه ایجاد بشه؟ جای برش باقی نمیمونه؟ مشخصه که عمل شده سینه

  پاسخ
  • طیبه رمضانی - ژانویه 28, 2019 در 8:03 ق.ظ

   با سلام و خسته نباشید
   دوره استراحت بعد از تزریق چربی به سینه چند روز است؟

   پاسخ

پاسخ

سه × سه =

Call Now Button