تورم بعد از لابیاپلاستی

تورم بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نوعی از جراحی زیبایی زنان برای بهبود ظاهر دستگاه تناسلی می باشد. در این جراحی لابیای داخلی و خارجی از طریق برداشتن پوست اضافی آنها ترمیم می شود. این جراحی نه تنها باعث زیبایی دستگاه تناسلی زن می شود بلکه باعث تقویت میل جنسی شده که به بهبود روابط جنسی کمک فراوانی می کند.

زنان در اثر عوامل مختلفی از جمله افزایش وزن، کاهش وزن ، زایمان های متعدد یا در اثر عوامل ژنتیکی دچار تغییرات ظاهری می شوند به طوری که زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از این تغییرات مربوط به اندام تناسلی زن می باشد . در اثر عواملی که ذکر شد لبه های واژن دچار شلی و افتادگی می شود که این مسئله نه تنها باعث تضعیف روحیه اعتماد به نفس فرد شده بلکه بر روابط جنسی او تاثیر می گذارد .با جراحی لابیاپلاستی بافت هایی از لبه های واژن برداشته شده و قرینه بین آنها ایجاد می شود. این جراحی زیبایی واژن باعث جوانسازی اندان تناسلی شده و به بهبود کیفیت رابطه جنسی کمک می کند.

ویژگی های جراحی لابیاپلاستی

 1. این عمل به صورت سرپایی بوده و بیهوشی لازم ندارد.
 2. مدت زمان تقریبی برای لابیاپلاستی حدودا یک ساعت زمان می باشد.
 3. دوره بهبودی بعد از جراحی کوتاه می باشد.
 4. بعد از جراحی برخلاف سایر عمل های زیبایی نیاز به استراحت در طولانی مدت نمی باشد.

چه مدت زمان برای بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی نیاز است؟

بعد از جراحی فرد باید مدت زمان 3 الی 4 روز استراحت کند . تا یک ماه توصیه می شود فرد از فعالیت های سنگین و سخت ورزشی اجتناب کند. برای بهبودی سریع مصرف انواع ویتامین C به فرد تا زمان بهبودی کامل توصیه می شود.

تورم بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی مانند هر نوع جراحی دارای عوارض طبیعی می باشد که در کوتاه مدت بهبود می یابد. یکی از این عوارض ایجاد تورم در محل جراحی می باشد. از آنجائیکه واژن دارای بافت ها و غدد لنفاوی و عصبی فراوان می باشد در اثر جراحی آسیب کمی به رگها و بافت های این ناحیه وارد می شود که در نهایت باعث تورم در واژن می شود . گاهی مدت زمان بهبودی برای تورم واژن تا یک ماه به طول می انجامد که جای نگرانی نیست و از بین می رود.

اقدامات لازم برای رفع تورم بعد از لابیاپلاستی

 1. تا زمان بهبودی کامل تورم از وان حمام آب گرم و سونا به هیچ وجه استفاده نکنید در غیر اینصورت تورم افزایش پیدا می کند.
 2. دمای ناحیه جراحی را بالا نبرید زیرا هر حرارتی موجب افزایش تورم واژن می شود.
 3. استفاده از مواد غذایی حاوی فیبر در کاهش تورم ناشی از جراحی لابیاپلاستی موثر می باشد. مصرف غذای پرچرب و پر نمک بر شدت تورم می افزاید.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

فرد بعد از لابیاپلاستی باید اقداماتی را در جهت کمک به بهبودی انجام دهد که شامل موارد ذیل می باشد:

 1. بعد از مرخص شدن از بیمارستان حتما یک نفر را همراه خود تا رسیدن به منزل داشته باشید .
 2. داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کرده تا به بهبود و تسکین درد کمک کند.
 3. تا مدت 2 رو از کمپرس یخ در ناحیه تناسلی استفاده کنید . این کار به بهبود تورم ناشی از جراحی کمک می کند.
 4. تا مدت 2 ماه بعد از جراحی رابطه جنسی نداشته باشید .
 5. تا یک هفته بعد از جراحی استراحت کامل کنید .
 6. از پمادهای ترمیمی برای بهبود سریع تر بخیه ها با تجویز پزشک استفاده کنید بعد از یک هفته بخیه ها جوش می خورد و بعد از 1 الی 2 ماه بخیه ها کاملا جذب می شوند.
تورم-بعد-از-لابیاپلاستی

تورم-بعد-از-لابیاپلاستی

آیا می توان لابیاپلاستی را با جراحی دیگر انجام داد ؟

لابیاپلاستی یکی از جراحی زیبایی زنان می باشد که می تواند به طور همزمان با واژینوپلاستی انجام داد . واژینوپلاستی نوعی عمل برای تنگ کردن واژن می باشد که برای افرادی که در اثر زایمان های متعدد دچار گشادی واژن شده اند انجام می شود. در صورتی که این جراحی با لابیاپلاستی انجام شود لبه های واژن قرینه شده و دهانه آن تنگ می شود .

اثرات جنسی لابیاپلاستی

بسیاری از افراد تصور می کنند با انجام لابیاپلاستی صد در صد میل جنسی آنها افزایش می یابد . در صورتی که این موضوع قطعیت نداشته و اثرات این جراحی در افراد مختلف متفادت می باشد. عواملی که باعث افزایش میل جنسی می شود پیچیده بوده و به ارتباط افراد با هم مربوط می باشد . در لابیاپلاستی پوست واژن کشیده می شود و تاثیر زیادی در میل جنسی فرد ندارد و بیشتری اثر آن زیبایی واژن می باشد.

لابیاپلاستی بدون بخیه

از آن جائیکه لابیاپلاستی یکی از جراحی زیبایی واژن می باشد، می توان بدون برش آن را انجام داد . در این جراحی از نوعی دستگاه مخصوص استفاده می شود که نیازی به بخیه ندارد. لابیاپلاستی بدون بخیه نه تنها با استفاده از ظرافت خاص باعث زیبایی ظاهر لابیاها می شود بلکه عوارض بعد از جراحی برای فرد به همراه ندارد . از آنجائیکه امروزه افراد از جراحی زیبایی به وفور استفاده می کنند انجام عمل هایی که نیاز به برش و به دنبال آن بخیه ندارد مورد استقبال قرار می گیرد.

مزایای لابیاپلاستی بدون بخیه

1. نیاز به بی حسی و بیهوشی ندارد .
2. فرد در حین و بعد از عمل هیچ گونه درد و خونریزی را مشاهده نمی کند.
3. نیاز به بستری ندارد و بعد از جراحی فرد می تواند به فعالیت روزمره خود بپردازد.
4. از آنجائیکه جراحی بدون بیهوشی می باشد نیاز به تجهیزات اتاق عمل نداشته و در مطب می توان لابیاپلاستی را انجام داد.
5. ترمیم سلول های واژن حتی در حین جراحی لابیاپلاستی ( با استفاده از این دستگاه می توان جای بخیه جراحی لابیاپلاستی قبلی را از بین برد.)
6. رفع چین و چروک لابیاها

افراد مناسب برای لابیاپلاستی بدون بخیه

نکته قابل توجه در این روش لابیاپلاستی اینست که در همه جراحی های زیبایی لابیا نمی توان از این روش استفاده کرد. البته همه افراد جز تعداد محدودی از زنان و دختران می توانند از این روش استفاده کنند.
قبل از انجام این جراحی باید با جراح زیبایی زنان  مشورت کنید در صورت داشتن شرایط لازم می توان این عمل را انجام داد .

نقش جراح در لابیاپلاستی بدون بخیه

جراح باید از مهارت و تبحر کافی در این زمینه را داشته باشد زیرا نیاز به دقت و ظرافت کافی جراح در استفاده از این دستگاه را دارد. از این دستگاه می توان در ترمیم سایر نواحی واژن استفاده کرد. بنابراین جراح باید به آناتومی واژن مسلط باشد و از نقاط حساس و عصب های موجود در این ناحیه اطلاع کافی داشته باشد تا آسیبی به این نواحی در حین برداشتن بافت های اضافی ( دارای چین) با استفاده از این دستگاه وارد نکند.

تاثیرات جنسی لابیاپلاستی بدون بخیه

1. افزایش میل جنسی زن
2. افزایش لذت جنسی در حین مقاربت
3. افزایش حس اعتماد به نفس فرد

برخی از خدمات دکتر مه سا هادی فر

جراحی زیبایی زنان

پروتز سینه

لابیاپلاستی

با تشکر، مدیریت سایت دکتر هادی فر

پاسخ

چهار × دو =

Call Now Button