جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا آبدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های زائد و صاف کردن شکم می باشد . شکم و پهلو از جمله اعضای مهمی می باشد که در زیبایی تناسب اندام موثر می باشد . رژیم های سخت غذایی ، ورزش کردن که برای لاغر کردن شکم استفاده می شود ، نه تنها برای فرد مشکل می باشد بلکه نیاز به زمان طولانی و مداوم دارد و در صورت توقف آنها چربی ها به حالت اولیه بازمی گردد . با این جراحی نه تنها باعث از بین رفتن چربی تنها در یک جلسه می باشد بلکه در صورتی که فرد مراقبت های لازم را داشته باشد چربی به شکم بازنمی گردد.

جراحی-زیبایی-شکم

جراحی-زیبایی-شکم

شرایط جراحی زیبایی شکم

در صورتی که فرد دارای شرایطی به شرح ذیل باشد می تواند جراحی آبدومینوپلاستی را انجام دهد:

 • فرد دارای وزن ثابت باشد .
 • برخورداری از سلامت عمومی
 • انتظارات منطقی از جراحی داشته باشد.
 • عدم رضایت از فرم شکم
 • افرادی که بارداری متعدد داشته اند دچار شلی و پوست اضافه در شکم شده اند که کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستند.
 • افرادی که به دلیل اضافه وزن زیاد کاهش وزن داشته اند پوست شکمشان شل شده و پوست اضافه ایجاد شده است .

نحوه جراحی زیبایی شکم

در ابتدا فرد تحت بیهوشی قرار می گیرد  جراح برشی افقی بین خط رویش موی شرمگاه و ناف ایجاد می کند. پوست و بافت و عضلات شکل گرفته و موقعیت ناف نیز جا به جا می شود . در برخی موارد نیاز است تا چند روز لوله تخلیه در شکم بماند . میزان برش بستگی به میزان تغییرات دارد . برش در برخی موارد در اطراف ناف زده می شود.

پزشک پوست شکم را بلند کرده و عضلاتی که دچار ضعف شده اند ترمیم می کنند. پوست اضافی برداشته می شود و سپس پوست برش خورده بخیه زده می شود.

بهترین روش جراحی زیبایی شکم

بافتهای مختلفی روی شکم وجود دارد . یکی از بافتها پوست می باشد که در روی شکم قرار دارد و در زیر پوست بافتهای چربی می باشد . در زیر این بافتها لایه عضلاننی و فاشیالی می باشد . هر کدام از این لایه ها می تواند دچار مشکلاتی بشوند. در هر کدام از این روش ها از روش جراحی خاصی استفاده می شود. پوست شکم به علت کاهش وزن شدید یا بارداری قبلی دچار افتادگی شده باشد که درمان آن لیفت شکم می باشد . برای این درمان برشی در زیر شکم ( همان برش سزارین ولی بزرگتر می باشد ) زده می شود و از این ناحیه آزادسازی انجام می شود. به این فرآیند عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک می گویند . اگر فقط بافت چربی زیاد باشد از عمل لیپوتیز استفاده می شود که به یک از روش های لیزر ، لیپوماتیک یا اولترازد انجام می شود . در صورتی که لایه عضلانی و زیرین شل شده باشد از روش پلی کیشن یا سفت کردن عضلات شکم می باشد که معمولا همراه با پوست شل می باشد که همزمان با جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک انجام می شود.

جراحی-زیبایی-شکم

جراحی-زیبایی-شکم

هزینه جراحی پلاستیک شکم

هزینه جراحی زیبایی شکم به میزان برش ها و تغییرات اعمالی در پوست بستگی دارد . همچنین روش های مورد استفاده در این جراحی بر قیمت آن موثر می باشد . برخی جراحان از روش لیزر برای کوچک کردن شکم استفاده می کنند . دستگاههای جدید دارای تکنولوژی جدید بوده که گران قیمت بوده و در کوتاهترین زمان بدون استفاده از مواد بیهوشی به صورت سرپایی انجام می شود.

عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

زنان بعد بارداری و زایمان دچار تغییراتی می شوند .این تغییرات باعث برهم ریختن تناسب اندام می شود . از آنجائیکه در دوران بارداری مادر جنین را در رحم حمل می کند فضای شکم بزرگ می شود و بعد از زایمان این ناحیه با کاهش وزن شل و افتاده می شود . این نازیبایی نه تنها تناسب اندام فرد را تحت تاثیر قرار می دهد باعث تضعیف روحیه اعتماد به نفس فرد می شود . با جراحی زیبایی شکم  یا ابدومنتوپلاستی می توان این مشکل را برطرف کرد.

زمان انجام جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید اینست که می توان همزمان با زایمان سزارین عمل زیبایی شکم را انجام داد ؟ به هیچ وجه انجام این جراحی با زایمان سزارین توصیه نمی شود. به دلایلی به شرح ذیل نمی توان جراحی زیبایی شکم را با سزارین انجام داد؟

 • در دوران بارداری اندام های لگن و رحم بزرگ شده و جریان خون در آن ها افزایش می یابد . بعد از زایمان به حالت اولیه خود بازمی گردند به همین جهت فرد باید تا زمان بازگشت کامل اندام ها به شکل اصلی خود صبر کند .
 • در طی جراحی سزارین شکم و لگن برش می خورد که امکان ورود میکروب به داخل شکم به دلیل جراحی نیمه آلوده وجود دارد . در حالی که جراحی زیبایی شکم نوعی عمل تمیز می باشد که امکان ورود میکروب به شکم وجود دارد به همین دلیل انجام این دو عمل با هم ریسک زیادی دارد .
 • هر جراح در رشته خود تخصص دارد . زایمان توسط پزشک متخصص زنان انجام می شود و جراحی زیبایی شکم نوعی عمل زیبایی است که باید توسط جراح زنان صورت گیرد. به همین جهت برای هر جراحی باید به پزشک متخصصی که در آن رشته دانش و تجربه کافی دارد مراجعه کنید.

جراحان توصیه می کنند بعد از گذشت یکسال از زایمان می توان جراحی زیبایی شکم را انجام داد .

بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم

از آنجائیکه بارداری باعث تغییراتی در اندام فرد می شود و فرم شکم را تغییر می دهد در صورتی که قصد باردار شدن را دارید بهتر است جراحی زیبایی شکم را به بعد از زایمان موکول کنید .

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی شکم

 • حداقل تا سه هفته پیش از جراحی سیگار نکشید .
 • در صورتی که بیماری خاصی مانند دیابت دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید زیرا در برخی موارد باعث ایجاد عفونت بعد از جراحی می شود .
 • از مصرف داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود قبل از عمل خودداری کنید .
جراحی-زیبایی-شکم

جراحی-زیبایی-شکم

نقاهت بعد از جراحی زیبایی شکم

 • استراحت کردن در منزل
 • مصرف مایعات و نوشیدنی ها
 • اجتناب از انجام فعالیت های سنگین
 • بعد از گذشت 24 ساعت از جراحی استحمام بلامانع می باشد .
 • در صورت وجود درد و ناراحتی با تجویز پزشک متخصص می توان داروهای مسکن مصرف کرد.
 • بازگشت به زندگی روزمره و کار بعد از گذشت 1 الی 2 هفته بلامانع می باشد .

مراجعه به پزشک بعد از جراحی زیبایی شکم

بعد از گذشت یک هفته از جراحی بیمار باید به پزشک خود مراجعه کند . در این جلسه پزشک بخیه ها می کشد و درن ها را از شکم خارج می کند. در برخی افراد امکان بازگشت به فعالیت روزمره بیشتر از 2 هفته زمان می برد . پزشک توصیه های لازم را به فرد می کند تا به بهبودی سریع زخم کمک کند. جلسات مراجعه ی بعدی 6 هفته و 6 ماه بعد از عمل می باشد .

روش های جراحی زیبایی شکم

چاقی و افزایش وزن باعث تجمع چربی در نقاطی از بدن می شود که منجر به عدم تناسب اندام می شود. این چربی ها بخصوص در ناحیه شکم زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد . انواع رژیم های غذایی و انجام فعالیت های ورزشی از روش های رایج لاغری موضعی می باشد که در صورتی که متداوم نباشد امکان بازگشت چربی به نواحی از بدن وجود دارد  در افرادی که نمی توانند با ورزش یا رژیم غذایی لاغر کنند از روش های سریع جراحی استفاده می کنند . این روش ها شامل ابدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک می باشد . در بین این روش ها ابدومینوپلاستی شایع تر بوده و دارای کمترین عوارض برای فرد می باشد.

جراحی زیبایی شکم در خانم ها

در خانم هایی که به دلیل کاهش وزن مکرر یا زایمان های متعدد دچار شلی پوست شکم و تجمع چربی در این ناحیه می شود بهترین روش جراحی ابدومینوپلاستی می باشد .

عضله راست شکمی که باعث قوام و شکل ظاهری شکم می شود به علت زایمان ها و کاهش وزن های مکرر شل شده است کهه با تقویت این عضله شکم به صورت تخت و صاف درمی آید. همزمان چربی ها و پوست اضافه شکم نیز برداشته می شود.

جراحی زیبایی شکم یا آبدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های زائد و صاف کردن شکم می باشد .دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان از روش های نوینی برای این عمل استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به کانال تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید .

نتیجه جراحی زیبایی شکم

نتیجه این جراحی کاملا بارز و واضح می باشد گودی کمر خود را نشان می دهد و قسمت های زائد شکم برداشته می شود. در صورتی که بیمار تجمع چربی در پهلو و سایر نواحی نزدیک به شکم وجود داشته باشد با برشی که در ناحیه سزارین وجود دارد چربی ها را از این نواحی نیز خارج کرد. اگر وزن بیمار بعد از جراحی ثابت باشد و اختلاف فاحشی چند ماه بعد از عمل نداشته باشد می توان گفت نتیجه این عمل غیر قابل بازگشت می باشد .

جراحی های همزمان با جراحی زیبایی شکم

عمل هایی که می توان به طور همزمان با ابدومینوپلاستی یا تامی تاک انجام داد شامل موارد ذیل می باشد :

عمل فتق یا دیازپاسم شکمی

در این جراحی نیاز به برش مجدد و به عمل مجدد نیست و می توان با عمل ابدومینوپلاستی آن را انجام داد . این عمل در صورتی که فرد شرایط جسمی مناسبی داشته باشد ( فرد زیاد چاق نباشد ) انجام می شود و متخصص بیهوشی و جراح صلاح بداند در صورتی که فرد کاندید جراحی سینه باشد می توان به طور همزمان عمل تامی تاک یا ابدومینوپلاستی را انجام داد . معمولا جز در موارد خاص این جراحی توصیه نمی شود . بهتر است هر کدام به صورت مجزا انجام شود.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

 • بعد از جراحی ابدومینوپلاستی به مدت 1 الی 2 ماه پوشیدن گن ضروری می باشد .
 • بیمار بعد از یک روز از جراحی می تواند فعالیت داشته باشد .
 • مصرف داروهای انتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت تجویز می شود .
 • بعد از جراحی بیمار توانایی بارداری مجدد را دارد تنها نیاز به چند سال زمان دارد تا لایه های زیرین شکم در این مدت ترمیم شود .

عوارض جراحی زیبایی شکم

ابدومینوپلاستی مانند هر روش جراحی دیگر دارای عوارض احتمالی می باشد که شامل موارد ذیل است :

 • امکان عفونت
 • تجمع مایع در شکم
 • از بین رفتن پوست
 • احساس درد و تورم در پاها

این عوارض در برخی افراد گزارش شده اند و در همه افرادی که این جراحی را انجام داده اند مشاهده نشده است . حتما قبل از انجام این جراحی با پزشک مشورت نموده و از عوارض و مشکلات بعدی آن اطلاع پیدا کنید . نکته ای قابل توجه اینست که در صرتی که فعالیت داشته باشید و از غذاهای چرب کمتر استفاده کنید امکان بازگشت چربی بعد از جراحی وجود ندارد .

برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی شکم روی ادامه مطلب کلیک کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

برخی از خدمات دکتر مه سا هادی فر

جراحی زیبایی واژن

پروتز سینه

لابیاپلاستی

تنگ کردن واژن

سفید کردن واژن

با تشکر، مدیریت سایت دکتر هادی فر

پاسخ

نوزده + 17 =

Call Now Button