درمان چاقی شکم

درمان چاقی شکم

بین افزایش وزن و چاقی تفاوتهایی وجود دارد . فردی که ورزش حرفه ای انجام میدهد ممکن است در طول سال 10 کیلو یا بیشتر افزایش وزن داشته باشد که از این اضافه وزن ممکن است تنها یک کیلو چربی باشد و الباقی عضله . اما چاقی در واقع تجمع چربی می باشد. اکثر مردم اضافه وزن و چاقی را با هم اشتباه می گیرند . برای اینکه بدانید در وضعیت نرمال هستید بر اساس توده شاخص بدنی محاسبه کنید . اگر بین نتیجه این محاسبه بین 20 تا 25 باشد وزن ایده آل می باشد اما اگر 25 تا 30 باشد فرد دارای افزایش وزن است . بالای عدد 30 فرد چاق تلقی می شود و بالای 35 نیز چاقی مرضی نامیده می شود .

درمان-چاقی-شکم

درمان-چاقی-شکم

روش های درمان چاقی شکم

در انواع جراحی های شکم چه جراحی هایی که برش زده می شود مانند تامی تاک و چه جراحی هایی که با دستگاه انجام می شود مانند لیپوساکش یا لیپولیز برای افرادی با شرایط مشخص انجام می شود. برای افرادی که شاخص توده بدنی آنها بالای 35 می باشد مناسب جراحی نمی باشد زیرا خطرات و عوارض آن بالاست و پزشک برای عمل این فرد دچار مشکلات عدیده ای می شود . این فرد باید در ابتدا با روش های کاملا ایمن مانند رژیم غذایی و ورزش باید به شاخص توده بدنی مناسب برسد سپس برای از بین بردن چربی های اضافه به جراح زیبایی و پلاستیک برای انجام عمل مراجعه کند . این فرد از دو روش می تواند استفاده کند :

  1. فرد تحت نظر متخصص تغذیه وزن خود را کاهش دهد .
  2. روش دیگر استفاده از بالون هایی در داخل دستگاه گوارش می باشد که از طریق جراحی صورت می گیرد . با استفاده از این روش می توان حدود 20 کیلو از وزن کاست .

فرد بعد از کاهش وزن زیاد به جراح پلاستیک مراجعه می کند تا به تناسب موضعی خود برسد .

برای فردی که پایین تر از شاخص توده بدنی 30 هستند از جراحی زیبایی شکم استفاده می شود .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر مه سا هادی فر جراح زیبایی زنان شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

درمان چاقی شکم در زنان

درصد قابل توجهی از مراجعین برای جراحی زیبایی شکم خانمها هستند .زیرا بعد از ازدواج ، بارداری و زایمان توجهی به اندام خود نکرده و در تغذیه خود افراط می کنند . مخصوصا در دوران بارداری خانم ها تصور می کنند در خوردن و بی تحرکی هیچ محدودیتی ندارند در صورتی که این تصور اشتباه است. طبق بررسی یکی از معتبرترین دانشگاههای دنیا ورزش تنیس برای خانم های باردار تا 6 ماهگی بلامانع می باشد و خطری برای مادر و جنین ندارد ( البته برای فردی که در گذشته این ورزش را انجام می داده است) .

درمان چاقی شکم با عمل تامی تاک

برای فردی که پایین تر از شاخص توده بدنی 30 هستند از جراحی زیبایی شکم استفاده می شود . افرادی که چاق بودند و کاهش وزن داشتند و تنها افتادگی پوست و ضعف عضلات شکم دارند . این افارد تنها نیاز به جراحی دارند تا پوست کشیده شود ، عضلات ترمیم شود و چربی های اضافه خارج شود.

مطالب مرتبط با این مقاله :

جراحی زیبابی شکم و پهلو

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان 

هزینه جراحی زیبایی شکم 

پاسخ

15 + سیزده =

Call Now Button