راه های سفید کردن واژن

راه های سفید کردن واژن

یکی از مشکلاتی که بسیار از خانم ها از آن رنج می برند تیره شدن واژن بعد از چاقی و یا زایمان است . با توجه به اهمیت این مساله نیاز است تا روش های روشن کردن واژن را در مطلب ارائه شده توسط دکتر مهسا هادیفر جراح زیبایی زنان را مطالعه نمایید .

علل تیره شدن واژن

یکی از مهم ترین مسائل در درمان تیرگی ناحیه تناسلی تشخیص علت تیرگی واژن می باشد . در بسیاری از موارد عواملی مانند

 • چاقی
 • زایمان
 • تغییرات هورمونی
 • استفاده از لباس های زیر نا مناسب
 • اصلاح های ناملایم توسط تیغ و ژیلت

همانطور که بیان شد ، از مهم ترین  علل تیرگی واژن ، استفاده از لباس زیرهای غیرنخی است که پایه جنس آن ها نفت است که به مرور زمان باعث تیرگی می شود. همچنین استفاده از لباس های تیره به مرور زمان همین تأثیر را می گذارند. استفاده از لباس های تنگ که باعث افزایش اصطکاک شوند می تواند محل مناسبی برای رشد میکروب ها شده و یا باعث تیرگی شوند.

همچنین استفاده از تیغ و ژیلت می تواند تاثیر به سزایی در تیرگی پوست داشته باشد.  اصلاح ناحیه تناسلی با ژیلت و یا تیغ می تواند باعث از بین رفتن لطافت پوست و زخیم شدن موهای این ناحیه می گردد و از این طریق می تواند ایجاد تیرگی و التهاب پوستی نماید . از این رو توصیه می شود که برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی حتما از روش هایی مانند لیزر موهای زائد و یا موم های گیاهی استفاده نمایید . بهترین درمان برای از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر مو می باشد که می تواند علاوه بر نازک کردن و از بین بردن موهای زخیم ، روشن کردن نسبی این ناحیه را به همراه داشته باشد .

در برخی موارد در پی بارداری و البته زایمان تغییراتی در ناحیه تناسلی ایجاد می شود که تیره شدن از عوارض آن می باشد، هنوز دلیل موجهی برای علت تیره شدن ناحیه تناسلی در بارداری و زایمان تعیین نشده است اما تغییرات هورمونی این دوره می تواند تاثیر گذار باشد . همانطور که مشاهده می شود بسیاری از خانم ها در دوران بارداری دچار لک های بارداری می شوند از این رو می توان گفت که تیره شدن ناحیه تناسلی در دوران بارداری نیز میتواند امری طبیعی باشد.

 

تغییرات هورمونی هم یکی از عوارضی که در پی دارد ، ایجاد تیرگی و لک های پوستی است ، با بررسی دقیق علت تیرگی ناحیه تناسلی می توان در سدد بر طرف کردن تیرگی ناحیه تناسلی اقداماتی انجام داد .

جراحی زیبایی واژن امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی برای خانم ها می باشد . تنگ کردن واژن ، سفید کردن واژن ، پروتز سینه ، جراحی زیبایی شکم از جمله خدمات زیبایی دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان  می باشد . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به کانال تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید .

 

چاقی و اضافه وزن می تواند پوست بدن را تحت تاثیر قرار دهد،  از این رو توصیه می شود برای از بین بردن تیرگی ناحیه واژن حتما تناسب اندام خود را حفظ نمایید . زیرا چربی و رطوبت زیاد در این ناحیه باعث ایجاد تیرگی می شود .

روش های درمان تیرگی واژن ( روشن کردن ناحیه تناسلی)

به طور کلی روش های محتلفی برای از بین بردن تیرگی واژن ارائه می شود که می توان به صورت همزمان یک یا چند مورد از درمان ها را مد نظر قرار داد. البته تشخیص درمان با معاینه دقیق و میزان تیرگی ناحیه تناسلی تعیین خواهد شد . راه های درمان تیرگی واژن شامل مواردی مانند :

 • درمان های دارویی با استفاده از کرم های مخصوص 
 • درمان لیزری با استفاده از لیزر های روشن کننده 
 • درمان با دستگاه میکرونیدلینگ با استفاده از لایه برداری پوست 
 • لایه برداری از ناحیه تناسلی و از بین بردن پوست های مرده  و تیره سطحی 
 • استفاده از ماسک های مخصوص برای از بین بردن تیرگی و زائده های پوستی 
 • درمان های تزریقی با استفاده از تزریق گاز دی اکسید کربن با استفاده از  کربوکسی تراپی 

پاسخ

19 − 13 =

Call Now Button