سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن یکی از جراحی زیبایی زنان می باشد که در بین خانم ها بسیار شایع می باشد. با عمل سفید کردن واژن تیرگی پوست در ناحیه تناسلی از بین می رود که علاوه بر زیبایی ناحیه تناسلی باعث افزایش روحیه اعتماد به نفس فرد می شود.

علل تیرگی واژن

در برخی افراد تیرگی واژن به صورت طبیعی بوده و از بدو تولد در فرد وجود داشته است. ولی در بیشتر موارد عواملی به شرح ذیل باعث تیرگی واژن می شود :

 1. تهویه هوا

ناحیه تناسلی به دلیل اینکه همیشه پوشیده می شود هوایی در جریان نمی باشد و همین عامل خود باعث تیرگی واژن می شود.

 1. پوشیدن لباس زیر تنگ و چسبان

لباس زیر باید نخی و کمی گشاد باشد و حتی استفاده از شلوارهای تنگ تنفس برای واژن را با مشکل روبرو می کند که در نهایت موجب تیرگی پوست واژن می شود.

 1. مرطوب بودن واژن

واژن همیشه پوششی دارد که این امر در فصل تابستان و بعد از اجابت مزاج بسیار مهم می باشد که باعث تیرگی واژن می شود.

 1. افزایش سن

با افزایش سن هورمون های فرد دچار تغییراتی می شود که یکی از پیامدهای آن تیرگی واژن می باشد.

 1. سایده شدن زیاد واژن ( دوچرخه سواری)
 2. ژنتیک

در برخی افراد تیرگی واژن به صورت ژنتیکی می باشد و معمولا در سایر افراد خانواده نیز وجود دارد.

 1. بارداری

یکی از عوامل ایجاد تیرگی واژن بارداری می باشد زیرا بدن در این زمان دچار تغییرات هورمونی می شود که بر دستگاه تناسلی و شکل ظاهر آن تاثیر می گذارد.

سفید کردن واژن

یکی از راههای درمان تیرگی واژن سفید کردن واژن می باشد. این عمل از طریق لیزر صورت می گیرد. طبق بررسی های انجام شده میزان موفقیت و ماندگاری سفید کردن واژن با روش لیزر حدود 70 درصد تخمین زده شده است.

سفید کردن واژن با درد همراه است؟

با استفاده از روش لیزر برای از بین بردن تیرگی واژن فرد کمترین دردی را احساس نمی کند.

جلسات سفید کردن واژن

جلسات سفید کردن واژن از 1 الی 3 جلسه متغیر می باشد. معمولا درتیرگی متوسط واژن سفید کردن آن با لیزر نیاز به یک جلسه دارد ولی در افرادی که دارای تیرگی بیشتری در واژن می باشند نیاز به 3 جلسه دارند.

سفید کردن واژن با لیزر

از جمله مواردی که در زیبایی ظاهری واژن زنان مهم می باشد رنگ پوست این ناحیه می باشد . رنگ پوست واژن در همه افراد یکسان نیست و غالبا به رنگ های صورتی ، قرمز و کبود می باشد . در برخی موارد رنگ واژن در افراد به مرور تیره می شود و باعث نگرانی آنها می شود. بیشتر افراد تصور می کنند این تیرگی ناشی از بیماری یا عفونت می باشد در صورتی که در این مورد به این صورت نمی باشد و عوامل مختلفی باعث این مشکل می شود . امروزه راههای زیادی برای زیبایی آلت تناسلی زنان وجود دارد . از شایع ترین آنها سفید کردن واژن با لیزر می باشد که جزو جراحی زیبایی زنان محسوب می شود که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم .

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

روش های سفید کردن واژن

یکی از روش های درمانی موثر در سفید کردن واژن، لیزر بلیچینگ می باشد . در این روش واژنو اطراف مقعد سفید می شود. از مزایای این روش اینست که تا طولانی مدت دوام داشته و نیاز به استفاده از روش های دیگر نیست.

نحوه انجام سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر بلیچینگ سریع می باشد و در حداکثر زمان 30 دقیقه انجام می شود. قبل از شروع کار متخصص روی موضع را آغشته به کرم بی حس کننده می زند تا بیمار متوجه هیچ دردی نشود. سپس اشعه ای بی خطر را به آلت تناسلی می تاباند . این اشعه رنگدانه های پوستی به نام ملانین را از بین می برد و باعث رفع تیرگی واژن می شود.

تعداد جلسات سفید کردن واژن با لیزر

تعداد جلسات درمان به میزان تیرگی واژن و شرایط جسمی فرد بستگی دارد . به طور تقریبی برای هر فرد با شرایط معمول نیاز به 3 الی 4 جلسه لیزر درمانی می باشد . مدت زمان هر جلسه 10 -15 دقیقه زمان نیاز می باشد .بین هر جلسه باید یک ماه فاصله باشد. سفید کردن واژن با لیزر را می توان در مطب نیز انجام داد و نیاز به تجهیزات اتاق عمل ندارد.

 مراقبت های بعد از سفید کردن واژن با لیزر

 1. حدالمقدور محل مورد نظر را تمیز نگه دارید و بعد از هر شستشو آن را با سشوار خشک کنید .
 2. بعد از لیزر درمانی تا 3 روز از داشتن مقاربت خودداری کنید.

برخی از خدمات دکتر مه سا هادی فر

جراحی زیبایی زنان

پروتز سینه

لابیاپلاستی

با تشکر، مدیریت سایت دکتر هادی فر

One thought on “سفید کردن واژن

 1. Mari - می 30, 2018 در 8:34 ق.ظ

  سلام هزینه هرجلسه چقدر میشه و اینکه تیرگی قابل بازگشته؟

  پاسخ

پاسخ

1 × 3 =

Call Now Button