عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟

پرینورافی

یکی از دغدغه های مهم افراد اعم از زن یا مرد، احساس لذت در رابطه جنسی است؛ و آنگاه که به هر دلیلی این احساس در رابطه افراد از بین رفته یا کم شود، ممکن است در آنها موجب پدیدار شدن مشکلات و مسائل حاد روحی شود. در بین زنان یکی از دلایل کاهش احساس لذت در رابطه جنسی، گشاد شدن واژن است.

این اختلال بیشتر به سراغ افرادی که زایمان کرده اند و یا افزایش سن را تجربه داشته اند، می رود و از این رو برای رفع این مشکل، عمل تنگ کردن واژن که یکی از عمده ترین روش های آن، عمل پرینورافی بوده، فراگیر شده است. این عمل هم به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می شود، همچنین یک جراحی زیبایی است که پس از زایمان طبیعی رایج است. در ادامه در خصوص چگونگی این عمل، عوارض احتمالی، هزینه و مراقبت‌های بعد از این عمل با شما سخن خواهیم گفت، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟

عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟

پرینورافی چیست؟

جراحی پرینورافی یا تنگ کردن واژن در واقع به بازسازی دهانه واژن و ناحیه پرینه اطلاق می شود. پرینه ناحیه ای است که بر روی رابطه و افزایش لذت جنسی تاثیر می گذارد و در واقع این بخش از ناحیه تناسلی بین واژن و مقعد قرار گرفته و در بردارنده عضلات کف لگن می باشد. افرادی که دچار شلی و گشادی ناحیه تناسلی هستند می توانند با انجام این جراحی به بهبود وضعیت ناحیه تناسلی خود کمک کنند.

چرا واژن،شل،افتاده و گشاد می شود؟

در ادامه شماری از دلایل به وجود آمدن افتادگی واژن را بیان می کنیم :

 • بالا رفتن سن بالا
 • چاق شدن بیش از حد
 • داشتن سرفه مزمن
 • تجربه یبوست های مکرر
 • وجود تومورهای لگنی

عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟

پرینورافی یک جراحی زیبایی بسیار ساده است که تحت بیهوشی و بی حسی موضعی انجام می شود. در این جراحی، جراح زیبایی زنان ابتدا دیواره های واژن را ترمیم نموده و سپس اقدام به کوچک نمودن سایز واژن می نماید. در این شیوه جراحی، تا عمق سه سانتی متری واژن ترمیم می شود.

دکتر مه سا هادی فر جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره های 22134997 – 22134934 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مه سا هادی فر مراجعه نمایید.

نکات مراقبتی و بهبودی پس از انجام عمل پرینورافی

باید تاکید کنیم که پس از عمل پرینورافی نکات بسیار مهمی که بهبودی جای زخم ها را تسهیل می کنند، ضرورتا باید مراعات شوند؛ از جمله:

 • 5 تا 7 روز استراحت برای التیام و بهبودی کامل زخم ها
 • برقرار نکردن رابطه جنسی تا 8 هفته پس از عمل
 • کم کردن چشمگیر حرکات و فعالیت های شدید به جهت جلوگیری از کشیده شدن زخم ها و پارگی بخیه ها
 • تمرینات ساده و انجام برخی از حرکات نرمشی برای قدرتمندتر کردن عضلات لگنی؛ یوگا شنا و دراز و نشست از این جمله اند
 • فرار از بروز یبوست با مصرف داروها و غذاهای ملین تا فشار بر دیواره واژن کم شود
 • مصرف به موقع و با دقت داروهایی که توسط پزشک تجویز می شود
 • تمیز نگه داشتن و خشک نگه داشتن مداوم محل جراحی

هزینه عمل پرینورافی

عمل زیبایی پرینورافی نیز مانند بسیاری از اعمال جراحی در حوزه زیبایی به دلیل دامنه گسترده ی استقبال از آن،گاه با هزینه های متغیری روبروست؛ اما با این وجود انجام این عمل بسته به کیفیت کلینیکی که فرد به آن مراجعه می کند و نظر پزشک پس از معاینات، هزینه های متفاوتی دارد که بهتر است برای کسب اطلاع دقیق در این زمینه به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه و او را از مطالبه خود مطلع سازید و در خصوص هزینه این عمل، آگاهی کسب کنید.

پیامد مهم پرینورافی

تردید نداشته باشید که مهمترین پیامد پرینورافی، رفع و بهبود مشکلات روانی و عاطفی است که از عدم رضایت مستمر افراد از روابط جنسی پیشین بروز کرده است. تجربه پرینورافی در زنان، ثابت کرده که احساس لذت جنسی در آنان را چندین برابر افزایش داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید .

پاسخ

3 × پنج =

Call Now Button