عوارض جراحی زیبایی شکم

عوارض جراحی زیبایی شکم

به طور کلی در عمل زیبایی پلاستیک شکم گرچه جدار و پوست اضافی خارج می شود اما قسمت های بالایی ناف و پهلوها که کشیده نمی شوند ، برجسته باقی می مانند . بنابراین با کشف لیپوساکشن در دهه 80 میلادی جراحان زیبایی ، ساکشن را برای اصلاح پهلوها و بالای ناف به تکنیک جراحی زیبایی افزودند . به این ترتیب تاریخ 100 ساله جراحی زیبایی شکم با برداشتن ساده پوست و چربی آغاز شده و با جا به جایی ناف و ترمیم عضلات شکم و ساکشن وسیع به تکامل رسید .

عوارض-جراحی-زیبایی-شکم

عوارض-جراحی-زیبایی-شکم

تکنیک جدید جراحی زیبایی شکم

امروزه در جراحی مدرن شکم ، ساکشن بخش جدایی ناپذیری از این عمل است . باید توجه داشت آنچه از از این عمل ذکر شد تنها کلیاتی بود که برای درک افرادی عادی بود . اما در .اقع این جراحی دارای تکنیک های ظریف و پیچیدگی های زیادی است که جراحانی که آموزش های لازم و طولانی را دیده اند قادر به انجام آن هستند . همین پیچیدگی ها و ظرافت ها در این جراحی باعث شده یکی از طولانی ترین جراحی های زیبایی شناخته شود .

بیمارانی که شکم افتاده بسیار بزرگ دارند باید خود را برای جراحی بزرگ با بیهوشی طولانی و جای زخم بلند در زیر شکم و نقاهت طولانی چند هفته ای آماده کنند .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر مه سا هادی فر جراح زیبایی زنان شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

بهترین کاندید جراحی زیبایی شکم

بهترین افراد برای این عمل مردان و زنانی هستند که از لحاظ ظاهر و شکل بدن تقریبا طبیعی بوده ولی از لحاظ مقدار زیادی از رسوب چربی یا پوست شل در ناحیه شکم رنج می برند . این عمل خصوصا در زنانی که در اثر حاملگی های متعدد دچار کشیدگی و شلی عضلات و پوست جدار شکم شده اند ، مفید است . از دست دادن تراوت و شادابی پوست در افراد مسن که با چاقی مختصری همراه باشد ، با این عمل بهبود می یابد .

آمادگی جراحی زیبایی شکم

نکاتی که باید قبل از این جراحی باید در نظر داشت به شرح ذیل می باشد :

  • اجتناب از کشیدن سیگار به مدت 2 هفته قبل و بعد از جراحی
  • اجتناب از مصرف آسپرین و داروهای دیگر به مدت حداقل 10 روز قبل از عمل
  • در صورت مصرف ویتامین باید به پزشک اطلاع دهید .
  • محل جراحی در بیمارستان یا مرکز جراحی محدود خواهد بود .

طول مدت جراحی زیبایی شکم

انجام لیپوساکشن محدود به همراه آبدومینوپلاستی بلامانع است .این عمل عمدتا با بیهوشی عمومی انجام می شود ولی در موارد خاص و با نظر جراح با بی حسی نخاعی و داروهای آرام بخش نیز قابل اجرا است . طول عمل بین 2 تا 4 ساعت خواهد بود .

عوارض جراحی زیبایی شکم

بیمارانی که شکم افتاده بسیار بزرگ دارند باید خود را برای جراحی بزرگ با بیهوشی طولانی و جای زخم بلند در زیر شکم و نقاهت طولانی چند هفته ای آماده کنند . افرادی که شکم های آنها زیاد افتاده نیست این برش و عوارضی که ذکر رفت کمتر می باشد در نتیجه دوره نقاهت کوتاهتری را سپری می کنند .

مطالب مرتبط با این مقاله :

هزینه جراحی زیبایی شکم 

جراحی زیبایی شکم و پهلو 

درد بعد از ابدومینوپلاستی 

درمان چاقی شکم 

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان 

پاسخ

هشت − 3 =