عوارض پروتز سینه

عوارض پروتز سینه

پروتز سینه یک عمل کاملا  بی خطر می باشد و در صورتی که بیمار به درستی انتخاب شود و بیماری زمینه ای نداشته باشد نتایج قابل قبولی خواهد داشت . در ادامه به عوارض احتمالی پروتز سینه از جمله تورم بعد از جراحی می پردازیم.

عوارض پروتز سینه

یکی از عوارضی که ممکن است برای بیمار ایجاد شود سفت شدن کپسول اطراف پروتز می باشد که احتمال ایجاد آن 5 درصد می باشد . با توجه به زیبایی قابل قبولی که این جراحی دارد برای بیماران این موضوع پذیرفته شده است . جراح باید در جلسه مشاوره قبل از جراحی احتمال این عارضه را به بیمار اطلاع دهد تا فرد تصمیم بگیرد .

عکس عوارض-پروتز-سینه

عکس عوارض-پروتز-سینه

چین خوردگی بعد از پروتز سینه

در برخی افراد چین خوردگی سینه بعد از جراحی پروتز مشاهده می شود . این عارضه بیشتر در افراد لاغر و افرادی که از پروتز های آب نمکی استفاده می کنند،  مشاهده می شود. شایع ترین قسمتی که چین خوردگی مشاهده می شود قسمت تحتانی و خارجی پستان می باشد . زیرا در این قسمت عضله کافی وجود ندارد . در صورت وجود چنین عارضه ای می توان از روش تزریق چربی استفاده کرد . این وضعیت در صورتی  که پروتز در زیر غده قرار می گیرد در مقایسه با زمانی که پروتز در زیر عضله قرار می گیرد بیشتر ایجاد می شود .

ورم سینه بعد از پروتز

ورم سینه بعد از پروتز طبیعی است و ممکن است تا 3 ماه وجود داشته باشد

پروتز سینه و بارداری

این جراحی هیچ منعی برای بارداری و شیردهی ندارد و در صورتی که بعد از شیردهی دچار افتادگی سینه شد می توان با همان پروتز ، عمل لیفت را انجام دهد . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروتز سینه و شیردهی روی ادامه مطلب کلیک کنید .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر مه سا هادی فر جراح زیبایی زنان شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

بازسازی سینه بعد از سرطان

یکی از سوالات شایعی که افراد مبتلا به سرطان می پرسند ایسنت که بعد از برداشتن پستان از طریق جراحی می توان آن را با پروتز سینه بازسازی کرد ؟ در ابتدا پزشک از فرد درباره اینکه از چه روش هایی برای درمان سرطان استفاده شده است ؟ در صورتی که پرتودرمانی انجام داده باشد نمی توان پروتز سینه برای بیمار انجام داد . زیرا پرتودرمانی علاوه بر از بین بردن سلول های سرطانی به بافت های زیرجلدی سینه آسیب می رساند . بنابراین بافتی که آسیب دیده است برای تعبیه کردن پروتز مناسب نمی باشد . برای این افراد تنها باید از بافت های سایر اندام بدن برداشت و در این قسمت برای ترمیم بافت آسیب دیده استفاده کرد . اما برای فردی که پرتودرمانی انجام نداده ابتدا اتساع دهنده بافتی در سینه به مدت یک سال قرار می گیرد تا قسمت مورد نظر جا باز کند سپس پروتز در محل مورد نظر قرار می گیرد .

پاسخ

بیست − نه =

Call Now Button