فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

در این عمل پوست و چربی زیر جلد شکم خارج می شود و عضله این قسمت سفت می شود . در ابدومینوپلاستی عضله شکم در قسمت میانی ترمیم می شود تاعضله سفت شود . در ابتدای عمل می توان لیپوساکشن در مناطق مجاز انجام داد  . پوست اضافی از قسمت تحتانی شکم برداشته می شود . پوست باقیمانده به قسمت پایینی شکم تر بخیه زده می شود. مدت زمان جراحی 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد .

فعالیت-بعد-از-ابدومینوپلاستی

فعالیت-بعد-از-ابدومینوپلاستی

انواع ابدومینوپلاستی

دو نوع عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد :

  1. ابدومینوپلاستی کامل

در این عمل پوست و بافت زیر عضلات تا ناحیه پوست برداشته می شود.

  1. ابدومینوپلاستی ناقص

ناحیه کوچکی از پوست زیر ناف برداشته می شود.

آمبولی بعد از ابدومینوپلاستی

آمبولی یکی از خطراتی است که معمولا بعد از جراحی های زیبایی بخصوص عمل هایی که بر روی چربی ها انجام می شود وجود دارد . در عمل ابدومینوپلاستی نیز چربی های شکم و پهلو برداشته می شود امکان آمبولی وجود دارد . اما امروزه به دلیل استفاده از تکنیک های جدید و داروها و دستگاههای جدید احتمال وجود این عارضه به کمترین حد ممکن رسیده است .

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

به دلیل وجود بخیه در این جراحی انجام فعالیت و ورزش های سنگین تا 3 هفته ممنوع می باشد . البته این زمان حدودی است و حتما با جراح خود در این مورد مشورت کنید . به طور معمول توصیه می شود حداقل روزی 3 مرتبه راه بروید .

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی یکی از اقدامات مهمی است که فرد باید به صورت شبانه روز از آن استفاده کند . این کار برای کمک به سفت ماندن عضلات شکم و جلوگیری از خونریزی و لخته شدن خون می باشد . به این نکته دقت داشته باشید که گنی با سایز خودتان انتخاب کنید تا باعث ایجاد ناراحتی نشود .

ابدومینوپلاستی توسط دکتر مه سا هادی فر جراح زیبایی زنان با همکاری فوق تخصص جراحی پلاستیک در بیمارستان تندیس واقع در خیابان جردن انجام می شود .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتربه آدرس اینستاگرام مراجعه کنید یا با شماره های 22134997- 22134934 تماس بگیرید

بعد از ابدومینوپلاستی چه بخوریم ؟

تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی بسیار مهم است . بسیاری از افراد تصور می کنند بعد از کوچک کردن شکم خود می توانند پرخوری کنند و تاثیری در نتیجه جراحی ندارد . حال اینکه این تصور اشتباه است . این موضوع بخصوص در دوران نقاهت و پس از آن باید رعایت شود تا فرد دچار اضافه وزن و تجمع چربی نشود . رژیم غذایی حاوی پروتئین و ویتامین توصیه می شود .

برنامه غذایی ذیل به این افراد  بعد از جراحی توصیه می شود :

  • در روز حداقل 6 لیوان آب و نوشیدنی های طبیعی بنوشید .
  • از مواد غذایی که دارای پروتئین هستند مانند گوشت ، لوبیا ، سفید تخم مرغ و لبنیات استفاده کنید .
  • از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید . برای تامین برخی ویتامین ها از کپسول یا قرص های ویتامین استفاده کنید .

پاسخ

هشت − 2 =

Call Now Button