لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه نوعی جراحی می باشد که برای رفع شلی و افتادگی سینه استفاده می شود . برای این کار قسمتی از پوست سینه و بافت های اطراف آن برداشته می شود. بنابراین با این جراحی سینه ها تغییر شکل پیدا کرده و بافتها سفت می شود. با توجه به آمار انجام شده در بین جراحی زیبایی سینه این عمل شایع تر از سایر جراحی ها می باشد .  این جراحی نه تنها به تناسب اندام زن کمک می کند بلکه باعث افزایش روحیه اعتماد به نفس وی می شود به طوری که به راحتی می تواند لباس با سایز استاندارد خود را پیدا کند.

لیفت سینه

لیفت سینه

علل لیفت سینه

هدف عمده این جراحی جوانسازی سینه می باشد . سینه زنان به دلایلی نظیر ذیل تغییر شکل می یابند :

 • بارداری
 • شیردهی
 • نوسان در تغییر ناگهانی وزن ( کاهش یا افزایش وزن )
 • بالا رفتن سن
 • ژنتیک

نحوه جراحی لیفت سینه

قبل از عمل جراح زیبایی زنان  به برسی دقیق سینه می پردازد و نقاطی را که نیاز به تغییر دارد را اندازه گیری کرده و علامت می زند . در این جراحی نوک سینه و آرئولا ( هاله دور سینه که معمولا به رنگ قهوه ای می باشد ) تغییر کرده و جا به جا می شود. قسمتی از بافت سینه در این عمل برداشته می شود و سینه به بالا کشیده می شود . در این حراحی تغییری در سایز سینه اتفاق نمی افتد و فقط شکل و فرم آن تغییر پیدا می کند. نتایج لیفت سینه معمولا طبیعی بوده و فرد از انجام جراحی رضایت دارد .

با لیفت سینه ها تغییر شکل پیدا کرده و بافتها سفت می شود. با توجه به آمار انجام شده در بین جراحی زیبایی سینه این عمل شایع تر از سایر جراحی ها می باشد. دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان با همکاری جراح پلاستیک این عمل را بدون کمترین عوارض انجام می دهد . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به کانال تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید .

 

علل لیفت سینه

بارداری و شیردهی یکی از عواملی است که باعث تغییر شکل سینه زن می شود . در این صورت سینه انها کشیده شده و اغلب تیره رنگ می شود. از طریق جراحی لیفت سینه ، بافتهای سینه و اطراف آن کشیده شده و خوش فرم می شود .

شرایط لیفت سینه

بیشتر افراد از خود می پرسند که چگونه بدانند برای لیفت سینه مناسب هستند یا نه ؟  چندین روش برای دانستن این موضوع وجود دارد :

 1. مراجعه به جراح زیبایی زنان تا با بررسی های خود تشخیص دهد که نیاز به عمل دارید یا نه
 2. در صورتی که نوک سینه به سمت پایین باشد نیاز به جراحی دارید. برای این کار خط فرضی از وسط سینه های خود بکشید اگر نوک سینه در این خط قرار بگیرد طبیعی می باشد در غیر اینصورت عادی نیست .

لیفت سینه با نخ

یکی از روش های بالا بردن سینه برای رفع افتادگی و شلی سینه ها ، لیفت سینه با نخ می باشد . این روش در بین جراحی زیبایی سینه دارای نتایج موفق تر بوده و کم تهاجمی تر می باشد . در این روش فرد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد .

لیفت-سینه

لیفت-سینه

نحوه انجام لیفت سینه با نخ

در ابتدا جراح محل مورد نظر را علامت گذاری می کند . این کار قبل از شروع جراحی انجام می شود. این کار باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شود . سوراخ هایی در قسمتهای علامت گذاری شده ایجاد می شود. این سوراخ ها برای قرار دادن نخ ها برای لیفت سینه می باشد . این نخ ها از جنسی می باشد که هیچ گونه حساسیت و عفونتی برای فرد ایجاد نمی کند و با بدن سازگاری دارد . لیفت سینه با نخ منجر به خوش فرم شدن و زیبایی سینه ها می شود.

مزایای لیفت سینه با نخ

 • بعد از جراحی به دلیل عدم برش در پوست اسکاری ایجاد نمی کند ( سوراخ ها به قدری کوچک و ظریف می باشد که در کوتاه مدت بهبود می یابد و اثری برجای نمی گذارد )
 • افزایش اعتماد به نفس فرد
 • نیاز به استراحت طولانی ندارد و فرد بعد از کوتاه مدت می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.
 • نخ های مورد استفاده در این لیفت هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند و باعث حساسیت و عفونت در بدن نمی شود.

اقدامات پیش از لیفت سینه با نخ

 • انجام تستهایی برای اطمینان از سلامت جسمی فرد
 • انجام ماموگرافی پیش و بعد از لیفت سینه برای مشاهده تغییرات بعد از جراحی
 • در صورتی که دارویی مصرف می کنید با پزشک متخصص  مشورت کنید و در صورتی که باعث رقیق شدن خون می شود 2 هفته پیش از جراحی آن را متوقف کنید.

مراقبت های بعد از لیفت سینه با نخ

 • درد از روز سوم تا هفتم بعد از جراحی ممکن است وجود داشته باشد که با تجویز پزشک می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • بعد از گذشت یک فهته از جراحی مجدد به پزشک خود مراجعه کنید تا چکاپ شده و بخیه ها کشیده شود.
 • بعد از گذشت 1 الی 2 هفته از جراحی می توانید به زندگی روزمره خود بازگردید .
 • بعد از گذشت 3 الی 6 هفته از جراحی می توانید فعالیت های سنگین داشته باشید.

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان  

لیفت سینه باعث بهتر شدن فرم سینه ها می شود اما در جراحی پروتز سینه موجب بزرگ شدن سینه ها می شود

فرد می تواند با عمل همزمان لیفت و پروتز سینه  ظاهر بهتری به سینه های خود بدهد این عمل که بسیار تخصصی ومشکلی می باشد باید توسط دکتر جراح زیبایی زنان انجام شود در عمل پروتز سینه تا حد کمی موجب لیفت می شود و آن طور که باید باعث درمان افتادگی سینه نمی شود در این صورت جراح همزمان عمل پروتز و لیفت  را انجام می دهد .

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان چه کار می کند

پروتز سینه تغییرات حاصل از بارداری،شیر دهی، پیری و کاهش وزن که باعث کم شدن حجم سینه می شود را اصلاح می کند انجام عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان برای موارد زیر به کار برده می شود :

 • هاله ی اطراف نوک سینه را کاهش می دهد
 • فرم سینه گرد می شود
 • باعث بالا رفتن نوک پستان و پوست تیره ی دور آن می شود
 • اندازه سینه را افزایش داده وحجم آن پر می شود

مواردی که باید در پروتز سینه همزمان با لیفت سینه در نظر گرفت:

این ذهنیت وجود دارد که با انجام پروتز سینه لفیت سینه نیز رخ می دهد و افتادگی کاهش پیدا می کند .تا حدودی این مطلب صحیح است اما برخی جراحان برای جبران لیفت سینه از پروتز های بزرگ استفاده میکنند که نتیجه مطلوبی ندارد و بیمار ناراضی است وباید در زمان مشاوره مشخص شود که افتادگی سینه تا چه حدی است و در این صورت پزشک تشخیص میدهد که لیفت و پروتز همزمان انجام شود یا مشکل با پروتز به تنهایی حل میشود

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان برای چه کسانی مناسب است

این عمل مناسب افراد زیر می باشد:

 • فرد مورد نظر خواهان افزایش سایز سینه خود است و سینه های خود را لیفت کند
 • در افرادی که مشکلی به اسم سینه فشرده در رشد سینه خود دارند
 • زمانی که افتادگی سینه بیشتر جلب توجه میکند و پروتز تنها کافی نیست
 • در شرایطی که وزن خود کم کرده باشید و یا عمل جراحی چاقی انجام داده باشید

شرایط افرادی که خواهان لیفت و پروتز سینه به طور همزمان هستند

 • قبل از انجام هر عملی باید از سلامت عمومی مطمعن شوید
 • افراد باردار یا شیر ده باید 4 الی 8 هفته بعد از اتمام شیر دهی صبر کنند تا سایز سینه مشخص شود
 • باید از انجام این توقعات واقعی و صحیحی داشت

 تعیین نوع لیفت سینه همزمان با پروتز

باید مقدار افتادگی سینه تعیین شود تا مشخص شود باید از چه نوع لیفتی همزمان با پروتز سینه استفاده شود و هرچقد این افتادگی بیشتر باشد میزان برش بیشتر می شود و با پوشیدن هرگونه لباس این زخم ها مشخص نیستند در زمان مراجعه به پزشک و مشاوره مشخص می شود که از چه نوع برشی استفاده شود

برش های لازم برای عمل لیفت و پروتز سینه به طورهمزمان

برای اینک جای زخم جراحی چندان مشخص نشود جراح پلاستیک از برش های کوچکی استفاده می کند و در انجام عمل پروتز و لیفت همزمان از همان برش های لازم برای لیفت جهت گذاشتن پروتز هم استفاده می شود و احتیج به برش اضافه نیست.

دوران نقاهت بعد از عمل لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

بعد از انجام عمل امکان درد حدود 3 الی 7 روز وجود دارد وبه شما دارو داده می شود کبودی و تورم در حدود 1 الی سه هفته اول وجود دارد بهتر است که استراحت کنید و فعالیت های سنگین انجام ندهید اما میتوان 7 الی 5 روز بعد از عمل به کار خود بازگردید و حتی 1 الی 2 هفته بعد از جراحی ورزش سبک می شود انجام داد  برای انجام فعالیت های سنگین باید 4 الی 6 هفته از عمل گذشته باشد یک هفته بعد از عمل جراحی پزشک جراح شما را معاینه می کند و زخم ها بررسی می شوند و بخیه ها کشیده می شود در ابتدا ظاهر سینه غیر طبیعی است اما با گذشت 3 الی 6 ماه سینه ها ظاهر طبیعی و واقعی خود را پیدا می کنند

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

برخی از خدمات دکتر مه سا هادی فر

جراحی زیبایی واژن

پروتز سینه

لابیاپلاستی

تنگ کردن واژن

با تشکر، مدیریت سایت دکتر هادی فر

5 thoughts on “لیفت سینه

 1. مرادی - آوریل 30, 2018 در 12:45 ب.ظ

  هزینه عمل لیفت سینه چقدر است؟ حدوداً؟

  پاسخ
  • drhadifar - ژوئن 11, 2018 در 11:28 ق.ظ

   قیمت از 9 میلیون شروع می شود

   پاسخ
 2. lleila - جولای 25, 2018 در 8:42 ق.ظ

  سلام
  آيا ليفت سينه براي سينه هاي كيستيك قابل انجام است؟

  پاسخ
 3. فرنوش - اکتبر 12, 2018 در 1:09 ب.ظ

  سلام من ۲۶ سالمه و هنوز باردار نشدم ولی افتادگی سینه دارم با توچه به سابقه چند مورد سرطان پستان توی اقوام نزدیک یکم از جراحی سینه میترسم شما برای من چه نوع روشی رو پیشنهاد میکنید که هم کمتر تهاجمی باشه و هم برای شیردهی آینده مشکل ایجاد نکنه

  پاسخ
  • drhadifar - اکتبر 15, 2018 در 11:42 ق.ظ

   سلام اول بايد بر اساس اينكه افرادي كه در خانواده شما سرطان سينه دارند چه نسبتي با شما دارند ، ريسك برأي شما محاسبه شده و بر أساس ان شايد نياز به ازمايش هاي مربوط به سرطان داشته باشيد . پس إز بررسيهاي كامل در اين زمينه ميتوان با توجه به معاينه روش مناسب رو پيشنهاد كرد.

   پاسخ

پاسخ

دوازده + شش =

Call Now Button