مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

علت سوزش سینه بعدا از  پروتز چیست ؟ بستن سوتین طبی بعد از پروتز تا چه مدت ضروری است ؟ تاریخ انقضا پروتز سینه چه زمانی است ؟ امکان ترکیدن پروتز سینه بعد از جراحی وجود دارد ؟ در ادامه به طور مفصل به این مسائل می پردازیم .

مراقبت-های-بعد-از-پروتز-سینه

مراقبت-های-بعد-از-پروتز-سینه

عوارض پروتز سینه

پروتز سینه شایع ترین عمل زیبایی زنان می باشد . یکی از عوارض این عمل خونریزی یا هماتوم می باشد که به صورت درد ، کبودی ، تورم و احساس درد خود را نشان می دهد . گزارشات از 8/1 درصد تا 9/2 درصد خونریزی گزارش شده است که در صورتی که خونریزی در داخل نص باشد نیاز به اقدام خاصی نیست و با تحت نظر گرفتن بیمار کنترل می شود . گاهی برای تشخیص نیاز به انجام سونوگرافی می باشد . در سونوگرافی اگر خون مورد توجه در اطراف پروتز تایید شود یا از محل برش جراحی خونریزی مشاهده شود بیمار را به اتاق عمل انتقال می دهند.

در اتاق عمل بعد از باز کردن برش هماتوری تخلیه می شودو زخم مجدد بسته می شود . معمولا سیر بیماری خوب می باشد و مشکل خاصی برای بیمار ایجاد نمی کند .در برخی گزارشات انقباض کپسولی مشاهده شده است .

جابه جا شدن پروتز بعد از عمل

یکی از مواردی که به ندرت گزارش شده جا به جا شدن پروتز بعد از جراحی است که علت عمده این موضوع اینست که بیمار بافت ضعیفی دارد در حالیکه درخواست سایز پروتز بزرگ می کند دلیل دیگر آن ممکن است این باشد که میزان آزاد کردن بافت بیش از حد مجاز می باشد که در این صورت نیاز به جراحی تصحیح مجدد می باشد . این جراحی در قسمت داخلی ، خارجی ، بالا ، پایین صورت بگیرد . در مواردی که جا به جایی به سمت داخلی است خطر چسبیدن دو پروتز بهم وجود دارد که به این عارضه سیم ماستیا گفته می شود که اصلاحش تنها با جراحی است که عمل مشکلی می باشد .

مراقبت های بعد از پروتز سینه در نتایج این جراحی تاثیر گذار می باشد. دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان با همکاری جراح پلاستیک این عمل را بدون کمترین عوارض انجام می دهد . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

مسافرت هوایی بعد از پروتز سینه

یکی از سوالات شایعی که بیماران می پرسند اینست که فردی که عمل پروتز سینه دارد می تواند بعد از ت مسافرت با هواپیما داشته باشد یا نه ؟ در پاسخ باید گفت هیچ منعی برای پرواز با هواپیما بعد از جراحی وجود ندارد . تنها در مواردی که از پروتز های آب نمکی استفاده می شود به دلیل تغییرات فشار هوا ممکن است حباب های ریزی ایجاد شود  که معمولا بین 24 تا 48 ساعت بعد خود به خود جذب می شوند . در پروتز های سیلکونی و ژلی این موضوع کمتر مشاهده می شود. در بین بیماران دکتر هادی فر مهماندارانی هستند که دائما در مسافرت هوایی بعد از جراحی بوده و مشکلی برای آنها در سفر ایجاد نمی شود .

پروتز سینه در ورزشکاران

در ورزشکاران مخصوصا شناگران و غواصان که در عمق زیاد شیرجه می زنند نیز سوال پیش می آید که آیا مشکلی برای پروتز آنها ایجاد می شود یا خیر. که باید گفت این جراحی مشکلی را برای این افراد ایجاد نمی کند .

مراقبت های بعد از پروتز سینه

در شب هنگام خوابیدن یک نفر باید کنار شما باشد تا وضعیت خوابیدن شما به پشت باشد و تغییر نکند . خوابیدن در این وضعیت باید تا 3 هفته ادامه داشته باشید . این به دلیل اینست که آسیبی به پروتز های شما وارد نشود . اگر در این وضعیت ناراحت هستید به گونه ای قرار بگیرید که روی شکمتان فشار وارد نشود .

بستن سوتین بعد از پروتز سینه

برای اینکه شکل سینه های عمل شده دچار تغییر شکل نشود نیاز به بستن سوتین طبی می باشد . این کار را تا یک ماه ادامه دهید تا پروتز ها دچار آسیب یا شل شدگی نشود . به یاد داشته باشید این سوتین را به صورت 24 ساعته ببندید تنها در صورت استحمام می توانید آن را خارج کنید.

حمام بعد از پروتز سینه

برای حمام کردن 3 روز بعد از جراحی صبر کنید و بعد از آن با مراقبت های لازم این کار را انجام دهید .

کشیدن بخیه بعد از پروتز سینه

در صورتی که بخیه ها از نوع جذبی باشد نیاز به کشیدن ندارد و در صورتی که غیر قابل جذب باشد باید بیمار یک هفته بعد از جراحی به پزشک مراجعه کند تا بخیه ها را بکشد .

فعالیت بعد از پروتز سینه

هر فعالیت سنگین یا فعالیتی که به سینه فشار وارد می آورد را نباید انجام دهید . بلند کردن اشیا سنگین ، ورزش بدنسازی و.. را تا 2 هفته انجام ندهید .

درمان عوارض بعد از پروتز سینه

ممکن است بعد از جراحی فرد کبودی و تورم و کمی درد داشته باشد که طبیعی است و جای نگرانی نیست . برای تسکین و کاهش این عوارض از کمپرس یخ در ناحیه جراحی استفاده شود.

کشیدن سیگار بعد از پروتز سینه

افراد سیگاری تا 2 هفته بعد از جراحی از کشیدن سیگار اجتناب کنند . زیرا این کار باعث کاهش جریان خون در عروق پوستی می شود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

پروتز سینه و شیر دهی 

انواع پروتز سینه 

جراحی زیبایی سینه

بهترین دکتر پروتز سینه

پاسخ

چهار × دو =