پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

اگرچه هر نوع عمل جراحی بر روی بافت سینه می تواند با پروتز سینه تداخلی داشته باشد ولی در اکتریت مراجعینی که عمل پروتز سینه داشته اند شیردهی موفقیت آمیزی داشته اند و تا به اکنون موردی با این مشکل گزارش نشده است .

آیا در مادرانی که عمل پروتز سینه از نوع سیلکونی قرار گرفته اند خطر انتقال محتوای پروتز از طریق شیر دادن به نوازد وجود دارد و در صورتی که وجود دارد خطری برای سلامت نوزاد دارد که در آینده او تاثیر بگذارد یا خیر؟ مطالعات انجام شده در این خصوص نشان داده شده که خطری در این خصوص متوجه نوزاد نمی کند  و مشکلی برای او ایجاد نمی کند . در اطلاعیه ای که توسط انجمن متخصصین طب کودکان منتشر شد این بود :مادرانی که پروتز از نوع سیلکونی دارند مشکلی برای نوزادانشان به وجود نمی آید و در سال 2000 انجمن های علمی دنیا گزارشی منتشر کرده اند که مادرانی که تحت عمل پروتز سیلکونی قرار گرفته بودند هیچ گونه تاثیر منفی بر روند حاملگی ، شیردهی و سلامت نوزادانی که تغذیه با شیر مادر داشته اند وجود نداشته اند .

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

انتخاب سایز سینه

یکی از سوالات شایع بیماران اینست که می توان هر نوع سایزی را برای جای گذاری پروتز انتخاب کرد ؟ خیر اینطور نیست . سینه حد و اندازه مشخصی دارد و جراح نمی تواند بیشتر از قطر سینه بیمار پروتز را انتخاب کند. در صورتی که سایز پروتز بیشتر از قطر سینه انتخاب شود فرد را دچار عوارضی در آینده می کند که در برخی موارد جبران ناپذیر می باشد .

ماندگاری پروتز سینه

پروتز هیچ زمان دقیقی برای ماندگاری و طول عمر ندارد . اینکه می گوییم طول عمر یک پروتز 5 تا 10 سال می باشد به این معناست که بسیاری از افراد بیشتر یا کمتر از این زمان نیاز مجدد به ا عمل پیدا کرده اند . به طور کلی هر زمانی که مشکلی پیش آمد نیاز به پروتز وجود دارد در غیر اینصورت زمان مشخصی ندارد .

در اطلاعیه ای که توسط انجمن متخصصین طب کودکان منتشر شد این بود :مادرانی که پروتز از نوع سیلکونی دارند مشکلی برای نوزادانشان به وجود نمی آید . دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان با همکاری جراح پلاستیک این عمل را بدون کمترین عوارض انجام می دهد . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

شیر دادن با سینه پروتز

پروتز سینه هیچ ربطی به شیردهی ندارد . بر طبق آمار خانم ها با سینه پروتز شده می توانند  شیر دهند و مشکلی برای فرد ایجاد نمی شود .

پروتز و سرطان سینه

آیا جراحی پروتز سینه می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را داشته باشد ؟تاکنون هیچ ارتباطی بین پروتز و سرطان سینه وجود ندارد . در سالهای پیش در فرانسه آماری انجام شد که نتیجه آن این بود که در زنانی که پروتز PRP قرار داده اند ، سرطان سینه مشاهده شده است . ولی در واقع بررسی های تکمیلی تر نشان داده است که  درصد سرطان در افرادی که این جراحی را انجام داده اند نسبت به افرادی که این عمل را انجام نداده اند بیشتر نیست . در واقع وجود سرطان در جراحی پروتز سینه رد شده است .

تغییر حس بعد از پروتز سینه

یکی از عوارض پروتز سینه تغییر حس در این محدوده است . طبق آمار 39% افراد دچار تغییر حس موقت بعد از عمل جراحی می شوند ولی تغییرات دائمی شایع نیست و درصد کمی 3/2 درصد گزارش شده است . در آمار قدیمی تغییرات حسی در نوک سینه را در برش های زیر چین سینه 5% و در برش های دور سینه تا 20% گزارش کرده اند . در برخی موارد گزارش کرده اند پروتز سینه می تواند باعث افزایش حس در سینه شود که 25 % گزارش شده است . در عمل های کوچک کردن سینه نیز مشاهده شده که حس سینه بیشتر شده است دلیل این هنوط مشخص نشده است .

ترکیدن پروتز سینه 

پارگی پروتز سینه یکی از عوارض جراحی است . این پارگی می تواند در اثر تروما باشد که مورد بحث در اینجا نیست . موضوعی که در اینجا مطرح است پارگی خود به خود پروتز می باشد که بدون هیچ ضربه مشخصی ایجاد می شود . پارگی پروتز طی تحقیقاتی که در 10 سال اخیر انجام شد درصد کمی از پروتز های سیلکونی گزارش شده است و در مورد پروتز های آب نمکی تا 18 % گزارش شده است . بنابراین پروتز ها مادام العمر نیستند ولی اکثر شرکت ها عمر پروتز ها را بالای 10 سال گزارش کرده اند .

انواع پروتز سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی کوچک کردن سینه

پاسخ

هفده − ده =